додому Новини Бачення місцевих виборів 25 жовтня описали представники громадські активісти та учасники виборчого...

Бачення місцевих виборів 25 жовтня описали представники громадські активісти та учасники виборчого процесу

451

vlcsnap-2015-11-05-17h42m41s65Низька явка виборців, відсутність спостерігачів на дільницях у селах та забагато бюлетенів. Про своє бачення місцевих виборів в Україні, які відбулись 25 жовтня, розповіли представники моніторингових груп коаліції “За чесні  вибори”, громадські активісти та учасники виборчого процесу.

Районні координатори від коаліції “За чесні вибори” та 5 моніторингових виїзних груп слідкували за прозорістю виборчого процесу під час місцевих виборів 25 жовтня.

– Працювали саме в день виборів по всій території Тернопільської області, працювали волонтери, які працювали безпосередньо в Тернополі і забезпечували екзит-пол, працювала юридична група, – розповідає представник коаліції “За чесні вибори” Володимир Ханас.

Явка виборців, кажуть учасники моніторинових груп, була майже у півтора рази нижчою, ніж на попередніх виборах.

– Коли ми запитувалися, чому така низька явка, нам сказали: молодь розчарувалася або дуже багато виїхало закордон, – розказує учасник моніторингової групи Уляна Шевченко.

– Фактично були відсутні спостерігачі від політичних партій. Якщо ще в районних центрах по 3-4 якихось спостерігачі сиділи, то по селах вони були відсутні як явище, – додає учасник моніторингової групи Іван Марчук.


Майже на всіх дільницях учасники моніторингових груп виявили зайві бюлетені. Недосконалим називають існуюче законодавство як громадські активісти так і самі учасники виборчого процесу. Аби виправити його, на майбутнє пропонують заборонити політичну рекламу та ввести виборчий кодекс.

– Вносити зміни в виборчий кодекс і міняти правила гри набагато було би складніше кожні вибори і, скажем, для тих самих політиків було би більш зрозуміліше за яким законом будуть наступні вибори, за якими правилами гри грати, – говорить голова ТГМО “Нівроку” Олександр Домбровський.

– Різні системи виборів сільських голів, сільських рад і інша система виборів міських рад і міських голів  і ця плутанина з різними системами виборчого процесу в селі і в місті, я вважаю, завадила зробити усвідомлений вибір, – додає учасник виборчого процесу Ірина Жигунова.