додому суспільство Автостоянка під вікнами міських будинків – безвихідь чи лінощі водіїв?

Автостоянка під вікнами міських будинків – безвихідь чи лінощі водіїв?

4172

Автостоянка під вікнами міських будинків – безвихідь чи лінощі водіїв? У міській раді Тернополя наполягають, місць для стоянки у місті досить, тому усіх, хто залишатиме на довго свої автомобілі у дворах житлових будинків, штрафуватимуть. Тернополян просять повідомляти про такі порушення.

Він привозить людям воду, але часом у дворах і зупинитись ніде.

Богдан Марцінків, водій-експедитор: "Я переважно центр маю, мій маршрут "Центр". Є так, що не можливо ні заїхати, ні розвернутись. Часом заїду і думаю, як я маю виїхати. Проблема, купа машин. Знаки стоять, стоїть знак "В'їзд", збоку стоянка, ніхто уваги не звертає".

Паркування автомобілів у дворах не уникнути, проте комунальники кажуть, слід розділяти поняття тимчасових зупинки чи паркування і стоянки, коли власник закріплює за своїм авто постійне місце поблизу будинку.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради: "Якщо парковка і зупинка в дворах дозволена, бо ви приїхали і забралися, то стоянка в дворах категорично заборонена законодавством України, пожежними нормами. Якщо приїжджає пожежна машина в двір, заставлений машинами, зрозуміло, що пожежу гасити неможливо. Це також передбачено, коли приїжджає швидка, вона не може заїхати, тому що все перекрито машинами, а також правилами благоустрою".

Винятком можуть бути спеціально виділені на загальних зборах місця для паркування в об'єднаннях співвласників багатоповерхових будинків, каже Олег Соколовський. В іншому разі, ЖЕК чи муніципальна поліція мають право оштрафувати власника авто.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради: "Для підприємців це штраф від 800 до 1600 гривень… Для мешканців менше, там від 400 до 1300".

Автомобільна стоянка під вікнами – це не лише незручності для мешканців будинку, а й загроза їх здоров'ю, аргументують чиновники. Поки водії розігрівають перед поїздкою авто, вихлопними газами змушені дихати інші. Проте, чи мають куди забрати машини їх власники? Комунальники запевняють: місця є.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради: "На даний час місця навіть є вільні. Ми робили опитування і повністю моніторили цю ситуацію, місця є. Так, якщо всі різко почнуть з'їжджати з дворів, ця проблема може виникнути. Але тоді зразу почнеться її вирішення. На даний час, якщо ці пустують, для чого створювати нові?"

Є у місті вулиці, на яких не те що стоянка, а й паркування чи зупинка створюють незручності іншим. Тому надалі при реконструкції дворів комунальники врахують цю проблему. Тернополян же просять самим повідомляти про недобросовісних водіїв.