Головна духовність Авторські ікони у візантійському стилі художника Володимира Шерстія – у Тернопільському архіві

Авторські ікони у візантійському стилі художника Володимира Шерстія – у Тернопільському архіві

361

vlcsnap-2016-04-19-17h57m52s958Виставку авторських ікон у візантійському стилі художника із Чорткова Володимира Шерстія відкрили сьогодні у Державному архіві Тернопільської області. На ній представлено десять робіт виконаних на дереві. Серед представлених ікон є і “Мандруюча ікона”, яка в 2014 році була освячена в зоні АТО.

– Вона освячена в зоні АТО, звідти забрана і вона мандрує по наших церквах. Почала вона з Зарваниці, нашої, знаєте такої духовної криниці. За кордоном вона була в Польщі. Минулого року був велопробіг, то вона була з велопробігом, їздила до Ченстохова на Ясну гору. Звідти знов повернулася сюди. Тут вона мандрує по церквах, – розповідає майстер з іконопису Володимир Шерстій.

Володимир Шерстій стверджує, час написання ікони може бути різним. Все залежить від натхнення. Також запевнив, найважче йому дається створювати їх на замовлення. Роботи Чортківського майстра прикрашають храми та приватні колекції у цілому світі. Проте є й такі, які автор залишає для себе.

– Ця піде мандрувати. Деякі ікони є, які мені дорогі. Наприклад, “Свята трійця” вона теж залишається зі мною. Бо є ікони, які мої, вони нікуди не йдуть. Поки я буду жити – вони будуть зі мною. Вона просто моя і все. Була присутня ця трійця на пленері в Зарваниці. Друзі сказали: Володя,це твоя ікона і борони Боже, щоб ти кудась її… Вона має бути твоя, – каже Володимир Шерстій.

У державному архіві Тернопільської області виставка ікон “Мистецький слід у Божих справах” триватиме до Великодня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here