додому суспільство Автобуси у 9 сіл Зборівщини знову будуть їздити, пообіцяла обласна влада

Автобуси у 9 сіл Зборівщини знову будуть їздити, пообіцяла обласна влада

673

Сьогодні другий день не мали автобусного сполучення ні з Тернополем, ні зі Зборовом 9 сіл Зборівського району. Раніше туди щодня по чотири рейси робили три автобуси. Загалом проблема в тому, що не погоджений маршрут, бо частина дороги у Горішньому Івачеві для автобусних перевезень надто вузька. Прийшовши сьогодні до обласної влади представники цих сіл Зборівського району казали: якщо рух автобусів сьогодні не відновлять, завтра перекриють дорогу в Івачеві, аби і на Малашовецьке звалище сміттєвози не їздили. Порозуміння знайшли: доки розроблятимуть проект нової дороги, автобусне сполучення 9-ти сіл Зборівського району відновлять.

У фойє приміщення будівлі обласної влади близько двох десятків мешканців сіл Зборівського району вимагали повертути автобуси у їх села. Ті перестають їздити до них вже не вперше, бо не погоджений маршрут через занадто вузьку дорогу в Горішньому Івачеві. У понеділок, одинадцятого березня, автобуси перестали курсувати знову.

Дарія Грицай, мешканка села Чернихів Зборівського району: "Проблема дуже велика. Нас відірвали від області, від районного центру – заборонили автобусам їхати в наш край. То є три маршрути Вертелка, Глядки, Плесківці, сполучення з 9-ма селами. На роботу їхати, до лікарні їхати, з дітьми їхати – різні проблеми життєві, а ми не маєм чим. Люди зараз от вже другий день добираються пішки з роботи і на роботу. Приходять додому в дванадцятій вночі, в четвертій раненько встають і йдуть дальше пішки. Що за ситуація, ви розумієте – третє тисячоліття?.."

Олександр Ріпка, депутат Зборівської районної ради: "- З автобуса вчора просто висадили, а проблема насправді вже віддавна. Так як в нас в державі то все відбувається. Пройшла така тема, як маршрутка. Приїхала перевірка з Києва транспортна і 4 дні не ходили в них автобуси. Люди відтоді звертаються, питаються. Ми робили запит в нашу адміністрацію, хто займається транспортом, на що нам дали відповідь – я все читати не буду, тільки в кінці: "Станом на даний час продовжено термін оформлення вище перелічених документів і сполучення сіл відновлено". Нічого не відновлено.

– Це відповідь звідки і за чиїм підписом?

– Перший заступник голови районної адміністрації Молочник. І ніякий вирішень цього питання нема.

– "На сьогоднішній день" – це яка дата?

– 22.02.2013 року дана відповідь".

Зборівська районна рада прийняла звернення до голови Тернопільської облдержадміністрації щодо ситуації з цього питання, є й звернення до народного депутата, аби той зробив запит до місцевої влади, як справи з вирішенням проблеми. Тим часом мешканці сіл, які залишились без автобусного сполучення, самі пропонують альтернативну дорогу для автобусів біля Малашовецького сміттєзвалища. Її, правда, ще нема.

Дарія Грицай, мешканка села Чернихів Зборівського району: "Там є вихід дуже простий і легкий і недорогий. Сміття возять на Малашівецький кар'єр – знаєте? І там вже незаконно. То, значить, вони знайшли шлях сміття возити, а людей перевезти – вони не мають".

Олександр Ріпка, депутат Зборівської районної ради: "Ми обговорювали в районній раді як альтернативне вирішення цієї проблеми – це відновлення старої дороги біля сміттєзвалища. Для цього потрібно зробити проект цієї дороги, а потім виділяти гроші на будівництво і ремонт цієї дороги. А поки в проекті цієї дороги абсолютно нема, погоджувати новий маршрут нема по чому.  Хто це коли упустив – невідомо, але в загальному влада цим не займалась."

В облдержадміністрації звернення мешканців сіл Зборівського району сьогодні вранці прийняли і пообіцяли знайти для автобусів іншу схему руху, а ще – збудувати нову дорогу.

Григорій Головатий, начальник відділу транспорту Тернопільської облдержадміністрації: "- Інша схема руху там – біля сміттєзвалища, яку треба робити. І буде дорога робитися. І люди кажуть, що треба зробити. І буде зроблено. То що фінансування треба, знайти фінансування.

– Це все час, а автобус не їздить вже сьогодні. То як буде?

– Сьогодні шляхи вирішення до кінця дня будуть знайдені. Автобусний рух буде відновлено".