Головна суспільство Майже 4 місяці без рейсового автобуса села Поділля і Хоптянка Підволочиського р-ну

Майже 4 місяці без рейсового автобуса села Поділля і Хоптянка Підволочиського р-ну

616

До міста – пішки. По 7, а то й 9 кілометрів доводиться долати мешканцям сіл Поділля та Хоптянка Підволочиського району, у яких власного транспорту немає. Бо рейсовий автобус, який возив їх понад 10 років, вже майже 4 місяці до них не їздить. Обласна влада з перевізником договір розірвала, нового поки не знайшла. Підігріває проблему першовересень. Адже автобусом їздили до школи у сусіднє село школярі з Хоптянки.

Ольга Савуляк,  журналіст: "Малі і дорослі мешканці села Поділля зібрались дружно на автобусній зупинці. Проте тут вони зовсім не на автобус чекають. Рейсовий громадський транспорт у їхнє село не їздить вже майже 4 місяці".

Мешканці Поділля Підволочиського району: "Отут де ми стоїмо. Тут була зупинка, так…. Сядем на корінь з-під ясеня та й сидимо. Відколи почав їхати, він в центр не заїжджав, тут люди збиралися і автобус зупинявся".

Нехай і не заїжджав би у центр села, аби тільки їхав, кажуть селяни. Бо зараз доводиться хіба згадувати, яким той автобус був.

Марія Бекалюк, мешканка Поділля Підволочиського району: "Жовтий, прошу пані, жовтий… Та він непоганий був. І шофери були добрі. Спочатку був малий, потім великий добрали. І було добре їхати. Але що зробите…".

До найближчої автобусної станції у Скалаті мешканцям Поділля кілометрів 7. Дороги не з найкращих, але без міста ніяк ні старим, ні малим. Там лікарня, аптека і навчальні заклади. Добираються, хто як може.

Марія Бекалюк, мешканка Поділля Підволочиського району: "Я стара, слабую на підшлункову. Йду пішки 7 кілометрів, купляю собі ліки, і приходжу пішки назад. А там на краю пси, добре мене покусають і вже мені більше не треба нічого. Дайте якийсь автобус".

Ольга Касіян, мешканка Поділля Підволочиського району, мама 2 дітей: "В мене старший хлопчик часто хворіє. Треба часто їздити в аптеку і до лікаря. Хоча в нас є власна машина, але не завжди чоловік може мене завести чи в лікарню, чи в аптеку".

Наталія Заболотна, мешканка Поділля Підволочиського району, вчитель Скалатської школи: "Кожен день зранку автобус йшов битком набитий, тому що в нас 7 км до Скалата, ПТУ є. Велика кількість учнів ПТУ, тих, хто працює в Скалаті".

Транспортна проблема мешканців Поділля – це проблема і мешканців Хоптянки. Їх село ще на два кілометри далі від траси. А автобус сюди їздив той самий, що й до сусідів.

Олександра Пилипів, мешканка Хоптянки Підволочиського району: "Нас ніхто нікуди не довозить. До найближчого пункту нам 9 км, до найближчої аптеки, лікарні. До Скалата".

Крім того, школярі з Хоптянки навчаються у сусідньому Поділлі. Як діти з 1 вересня добиратимуться до школи, батьки не уявляють.

Мешканці Хоптянки Підволочиського району: "В нас школи нема, ні садочка, ні сільради, ні пошти. Все треба до Поділля".

Більше десятка років селян возив один перевізник. Двоє водіїв, батько і син, могли б вже і прописку тут отримати. І все б добре, якби у квітні цього року автобус не поламався.

Григорій Фаєр, сільський голова сіл Поділля І Хоптянка Підволочиського району: "Перестав їздити через те, що велику мав поломку з мотором. Коли зробив мотор, міняв міст задній в автобусі. А на мапршрут його не випустять, поки не буде повністю відремонтований… Коли я з ними зв'язувався по телефону, чи їздив в Тернопіль, вони мені постійно говорили, що з дня на день, ще тиждень, люди хай потерплять, я вже виїду".

Спочатку люди чемно чекали. За кілька тижнів терпець урвався.

Наталія Максимів, власниця будинку у Поділлі Підволочиського району: "Тоді ми вирішили написати лист-звернення, це був не наклеп, просто ми написали лист-прохання від імені мешканців сіл Хоптянка і Поділля, зібрали підписи і віднесли цей лист в обласне управління… через декілька днів прийшла відповідь, що 14 серпня буде тендер і буде вирішуватись це питання".

Договір з перевізником обласна влада розірвала на початку липня. Підставою, пояснюють у департаменті, стали не лише скарги людей.

Юрій Козіцький, директор департаменту розвитку інфраструктури Тернопільської ОДА: "Ми звернулись за інформацією на автовокзал, в перевізника були чисельні зриви рейсів. Тобто перевізник зобов"язаний виконувати 95% до графіка кожного місяця. Він не виконував 100% і в нього недостатньо транспортних засобів, що тягне за собою дані наслідки".

Тендер оголосили і провели. Як і обіцяли, 14 серпня.  Проте обслуговувати маршрут Тернопіль-Хоптянка зголосився лише один перевізник. Та й той без усіх потрібних документів. Тому найближчим часом, обіцяють чиновники, оголосять новий конкурс. А це означає для мешканців цих двох сіл щонайменше місяць без автобуса. Пустити інший на заміну законодавство не дозволяє, тому шукатимуть можливість продовжити якийсь із маршрутів і охопити ним села.  Мешканці Хоптянки надії не втрачають і сподіваються на покровительство голови облдержадміністрації.

Мешканці Хоптянки Підволочиського району: "Хоптян їхав колись. Якби ми були знали, що то за машинера, ми були б попадали такво на дорогу. Але ми не знали. Думаєм, що то за машина в селі така".

Корнелія Наум, 90-річна мешканка Хоптянки Підволочиського району: "Дуже просимо їх всі і я прошу, щоб дали автобуса, бо тяжко добиратися до лікарні чи щось купити в аптеці. Треба, конче треба".

Люди тут працьовиті і дружні, тому поки покладаються на власні сили. От тільки бояться, щоб зима їх у дорозі не застала.

Мешканець Хоптянки Підволочиського району: "Та во, їду тим пуркалом… Економічно вигідно, але зручніше на автобусі їхати мені. Бо погода всяка є. Взимі не будеш їхати такво".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here