додому суспільство Аварії на пішоходних переходах – явище не поодиноке (оновлено)

Аварії на пішоходних переходах – явище не поодиноке (оновлено)

656

Аварії на пішохідних переходах явище не поодиноке, констатують в обласному управлінні ДАІ. Причин тут кілька. Інколи наїзди на пішоходів стаються через порушення правил дорожнього руху водіями, інколи саме там, де перехід дороги людині дозволяють правила, стаються через неуважність самих пішоходів. Водночас виявляється, не всі пішохідні переходи у Тернополі є достатньо безпечними.

У Тернополі на дорогах із твердим покриттям облаштовано більше 370 пішохідних переходів. Цього достатньо для зручності людей. Втім не усі пішохідні переходи належно оформлені, кажуть в обласному управлінні ДАІ.

Василь Барановський, начальник сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "Є саме проблема освітлення пішоходних переходів, а також також нанесення дорожньої розмітки, як в народі називається, зебра. Державтоінспекцією неодноразово надавалась інформація та вимоги на міську раду щоби на пішоходних переходах встановити освітлення саме для того щоб уникнути наїзду на пішоходів".

Близько 80 пішохідних переходів міста потребують додаткового освітлення. Про цю проблему знають та поступово її вирішують, запевняє головний інженер відділу технічного нагляду Тернопільської міської ради Ярослав Копча. Втім, відразу ж виправити ситуацію не так просто, оскільки роботи із встановлення додаткового світла на пішохідних переходах потребують чимало грошей.

Ярослав Копча, головний інженер відділу технічного нагляду Тернопільської міської ради: "Даний вид робіт ми плануємо передбачити в наступному році, тобто в 2014. Дані роботи буде закладено в титульні списки, ну і, відповідно, буде виконано роботу. Ну, орієнтовно один пішохідний перехід буде коштувати десь порядка 3-4 тисяч гривень, тобто це дві електроопори із відповідними світильниками".

Близько 120 пішохідних переходів у Тернополі обладнані лише знаком про пішохідний перехід, не маючи при цьому відповідної розмітки на дорозі, каже Ярослав Копча. Зрештою, за нинішніми правилами дорожнього руху знаки мають перевагу над розміткою і там де їх встановлено, нанесення зебри не є обов'язковим. Але щоб зробити пішохідні переходи помітнішими для водіїв, там де зебри немає її таки намалюють.

Ярослав Копча, головний інженер відділу технчного нагляду Тернопільської міської ради: "Щоби і нанести пішохідну розмітку на тих пішохідних переходах, як я вже казав, тих 120, треба біля 180 тисяч гривень. Я думаю, що в межах виділених міським бюджетом коштів цього року дані роботи буде завершено".

Самі ж тернополяни, яких ми запитали, нарікають більше не на оформлення пішохідних переходів, а на тих водіїв, які не надто зважають на правила дорожнього руху.

Андрій, мешканець будинку №35 на вул. Тарнавського: "Дуже часто приходиться чекати пару машин пропускати, не вони мене, як кажуть, а я мушу пропускати, а їх чекати, поки звільниться дорога, тому що знизу вони женуть. Дорога тут гарна, ям немає і вони на великій швидкості ганяють, не звертають на знаки, дажена цей вон, зебра, яка тут находиться. Тут опасна дорога в загальному якшо взяти небезпечно сильно для руху".

До розсудливості людей звертаються представники державтоінспекції. Найперше сам пішохід повинен подбати про власну безпеку, навіть коли переходить дорогу на пішохідному переході.

Василь Барановський, начальник сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "Звісно відповідно до правил дорожнього руху забороняється раптово вибігати на пішохідний перехід, так як водій в цей момент не зможе зупинити транспортний засіб. Водіям також наголосити для того, щоб під час під'їзду до пішохідного водій повинен зменшити швидкість руху свого транспортного засобу. Саме для того, щоб він в любий момент при потребі міг зупинити свій транспортний засіб і уникнути наїзду на пішохода".