Головна суспільство Атракціони та каруселі у парках Тернополя перевірили та запустили

Атракціони та каруселі у парках Тернополя перевірили та запустили

890

На каруселях та атракціонах Тернополя можна кататись. Тернопільські парки відкрили весняно-літній сезон. Всього в обласному центрі чотири парки. У двох з них працюють атракціони. Працівники об'єднання парків запевняють, що доклали неабияких зусиль, аби гарантувати маленьким тернополянам безпеку. Усі атракціони підвищеної небезпеки, які почали працювати цього тижня, пройшли необхідні технічні експертизи.

Щороку, готуючись до початку сезону, працівники тернопільських парків, фарбують каруселі, поновлюють паркові алеї, а інспектори експертного центру об'єктів підвищеної небезпеки особливо ретельно перевірять справність атракціонів. У Парку Національного відродження на всі каруселі отримали дозвіл на експлуатацію.

У Парку Національного Відродження 9 атракціонів. Кожна карусель має свій термін придатності. У цих атракціонів такий термін давно закінчився. Однак і після "виходу на пенсію" їх щороку перевіряють, випробовують, і далі експлуатують. Старі каруселі радянського виробництва, кажуть у парку, надійніші за сучасні.

– Атракціони всі робляться з великим запасом міцності, щоб вони служили і служили. Я не знаю, чи на даний час які країни чи Україна, випускають з такою гарантією такі сильні атракціони, – говорить завідувач Парку Національного Відродження Ярослав Гуменний.

Як запевняє керівник комунального підприємства "Об'єднання парків культури і відпочинку Тернополя" Василь Романюк, усі атракціони в парку "Топільче" також справні та мають необхідні дозволи для експлуатації. Однак, стовідсотково гарантувати безпеку тернополянам на каруселях не можливо. Бо убезпечитись від нещасного випадку повинні насамперед самі відвідувачі. Обов'язкове правило – бути тверезим і пам'ятати про настанови, які розповідає конролер атракціону.

– Дотримуватись треба вказівок контролера, техніка, який буде давати вказівки перед кожним запуском тої чи іншої техніки, дотримуватись техніки безпеки. Тому що бувають різні випадки. В народі кажуть: сто раз відмір і раз відріж, так само і це. Постійно треба нагадувати, воно ніколи не зашкодить, щоб забезпечити безпеку, – каже директор КП "Об'єднання парків культури і відпочинку Тернополя" Василь Романюк.

Вирішує, чи можна експлуатувати каруселі впродовж літа, відділ експертизи об'єктів підвищеної небезпеки. Якщо ж дозволу цієї структури немає – атракціон перевірку не пройшов, кажуть спеціалісти. Такі каруселі мають довести до ладу й перевірити знову. Або ж закрити і демонтувати. Цього року ті тернопільські атракціони, які вже пройшли випробування експертного центру, можуть безпечно використовуватись.

– По місту Тернополю в нас зареєстровано 18 атракціонів, але в минулому році працювало 17. В Парку Національного відродження "Північне сяйво" не експлуатувалось і на сьогоднішній день теж цей атракціон до експлуатації не готовий. По парку Топільче" по трьох атракціонах завершують оформлення матеріалів по випробуванні, по Парку Національного відродженння два завершують і після цього дається дозвіл на екплуатацію, – розповів керівник територіального управління Держгірпромнагляду Михайло Лаба.

Влітку влада міста планує придбати ще один атракціон. Який саме, наразі не розповідають, це буде сюрпризом для маленьких тернополян.

– Ми думаємо закупити в цьому році один атракціон, поки що це секрет, але для діток, щоб було приємно розважитись разом з батьками.

Цьогоріч у Парку Національного Відродження на гривню підвищили вартість атракціону "Юнга", решта каруселей працюватимуть за старими цінами. Один квиток коштує від 5 до 12 гривень.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here