Головна суспільство Архівні відомості про сотні в’язнів Береза-Картузького концтабору перевидали

Архівні відомості про сотні в’язнів Береза-Картузького концтабору перевидали

299

Історія на сторінках. Архівні відомості про сотні в'язнів Береза-Картузького концтабору зібрали у другому, доповненому виданні книги "За тебе, Україно…". Над нею працювало чотири автори. Сьогодні книгу презентували в державному архіві Тернопільської області.

На цих сторінках – імена сотень в'язнів польського табору для інтернованих у місті Береза-Картузька (зараз місто Береза) на території Західної Білорусі. З часу його створення днями минуло 80 років. 17 червня 1934 року польський уряд прийняв рішення про відкриття концентраційного табору в Березі-Картузькій

Табір проіснував до 1939-го. За цей час серед інших противників керівного режиму через нього пройшли сотні українських патріотів Холмщини, Галичини та Волині. Відомості про них майже щодня протягом трьох років в Брестському архіві збирав доцент Поліського університету Білорусі Олександр Ільїн.

– Там в архіві десь 3 тисячі особових справ, я так навмання вираховував українські прізвища, але якщо було десь двісті справ, то довелось переглянути мабуть 600 справ. Але жодної ніби не пропустив, – розповідає співавтор книги "За тебе, Україно…" Олександр Ільїн.

Співавторами книги стали наші краяни: Петро Мазур, Сергій Шандрук та вже покійний Арсен Гудима. Перше видання книги "За тебе, Україно…" вийшло у 2010-му році. Через чотири роки світ побачило друге, доповнене.

– Писав Петро Кралюк в своїй статті, що всі ми, автори, люди, які не заробляємо собі на хліб історією. Просто нам ця тема близька, болюча і ми взялися за це, – говорить співавтор книги "За тебе, Україно…" Петро Мазур.

Не зачепити за живе, тема, яку досліджували автори, не могла. Кожен з в'язнів понад усе мріяв побачити рідний народ вільним, а країну – успішною. І жертвував вдасною свободою не заради нагород, а задля майбутнього.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here