Головна Новини Археологу-аматору з Кременця загрожує кримінальна відповідальність

Археологу-аматору з Кременця загрожує кримінальна відповідальність

401

лгенгНезареєстровану зброю, боєприпаси, магазини до автомата та пістолета, а також вибуховий порох вилучили кременецькі правоохоронці в 46-річного жителя райцентру. Чоловік пояснив, що все це він знайшов під час археологічних розвідок.

Професійного відношення до археології кременчанин не має, але, як пояснив правоохоронцям, це його захоплення. А що раритети від зайняття такої діяльності можуть мати правові наслідки, напевно, не задумувався –  з проханням зареєструвати знайдені небезпечні раритети до співробітників дозвільної служби офіційно не звертався. Більше того, зброя та боєприпаси виявилися придатними для стрільби.

Як повідомив начальник Кременецького райвідділу внутрішніх справ Василь Крайнік, згідно висновків експертизи, вилучена гвинтівка є нарізною вогнепальною зброєю, спортивно-мисливським однозарядним карабіном виробництва Тульського зброярського заводу, понад півтори сотні набоїв саме того калібру, якими можна заряджати цю гвинтівку, і вони придатні до стрільби. Ще два предмети – це магазини до автомата і ручного кулемета Калашникова ємністю 30 набоїв, та магазин до пістолета Токарєва, ємністю 8 набоїв. Вилучена речовина темно-сірого кольору виявилася одноосновним бездимним порохом.

Зброяру-колекціонеру загрожує кримінальна відповідальність. Його дії кваліфіковано за частиною першою статті 263 Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування.

Джерело: СГЗ УМВСУ в Тернопільській області

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here