додому Новини Аптечка рятує життя: як волонтери з Тернополя збирають найефективніші аптечки для ЗСУ

Аптечка рятує життя: як волонтери з Тернополя збирають найефективніші аптечки для ЗСУ

63

Андрій Довбуш волонтер, викладач медичного університету та співзасновник благодійного фонду “Штаб перемога”. Фонд укомплектовує IFAK аптечки для військових та забезпечує потрібними медичними засобами лікарні. Під час інтерв’ю Андрій розповів про роботу фонду та  неякісні аптечки, з якими зіштовхнутися під час діяльності. 

КИМ ВИ БУЛИ ДО ВІЙНИ? 

– До 2014 року я був викладачем медичного університету, також займався благодійністю у соціальній сфері. З 2014 року я вже волонтерив, але активне волонтерство почалось з повномасштабним вторгненням.

КОЛИ ВИ ЗАСНУВАЛИ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД? 

– Ми, як товариство волонтерів, зібрались у лютому 2022 року. У липні юридично заснували благодійний фонд “Штаб перемога”, як відокремлену ділянку медиків, фармацевтів, які займаються тактичним медичним забезпеченням для військових, госпіталів та лікарень.

ЗАРАЗ ВИ ЗАЙМАЄТЕСЬ  МЕДИКАМЕНТАМИ ТА МЕДИЧНИМ ОБЛАДНАННЯМ. ЧОМУ САМЕ ТАК ВИРІШИЛИ?

– З 24 лютого мої колишні студенти зі всіх країн світу почали комунікувати, щоб надіслати гуманітарну допомогу. І так само колишні студенти та лікарі, які вступили до лав ЗСУ, звертались по допомогу.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОЦЕС ВІД ТОГО, ЯК ВИ ОТРИМУЄТЕ МЕДИКАМЕНТИ І ДО ТОГО, ЯК ВОНИ ПОТРАПЛЯЮТЬ ДО РУК ВІЙСЬКОВИХ? 

Багато волонтерів зараз об’єднується. Якщо їм надходять медикаменти, то частину відправляють нам для комплектації. І навпаки, якщо є потреба від інших організацій чи волонтерів, то ми їх забезпечуємо. Щодо доставки медикаментів військовим: у нас є договір з гуманітарною “Новою поштою” і вона безкоштовно доставляє ліки. Також час від часу самостійно перевозимо автомобілі військовим та заодно привозимо медикаменти.

В ЯКІ МІСТА ВИ ВЛАСНОРУЧ ПРИВОЗИЛИ МЕДИКАМЕНТИ ТА ОБЛАДНАННЯ? 

Нещодавно приїхали з Херсона. Харків, Куп’янськ, Дніпро, Київ, Ірпінь. Також надавали допомогу прифронтовим лікарням у Миколаєві, Харкові, Херсоні, Дніпрі, Куп’янську, Запоріжжі. А також тернопільським лікарням.

Благодійний фонд “Штаб перемога” формує IFAK аптечки (стандартна індивідуальна аптечка НАТО). Волонтери наполягають, що аптечка відіграє колосальну роль у спасінні людини. Разом з членами фонду ми порівняли 2 аптечки: з якісним вмістом та неякісним, щоб кожен українець міг зрозуміти, чому неякісні медичні засоби можуть нашкодити воїнам. 

ЧИ МОЖУТЬ ОХОЧІ ДОЛУЧИТИСЬ ДО ФОНДУ І РАЗОМ З ВАМИ  ДОПОМАГАТИ ВІЙСЬКОВИМ? 

Так, ми співпрацюємо і в Тернополі, і не тільки, з багатьма волонтерами та організаціями. І об’єднуємо наші зусилля. Запрошуємо кожного небайдужого стати волонтером. А також приєднатись до ініціативи у соцмережах: відкрити збір на 30 000, щоб укомплектувати 10 аптечок і врятувати 10 життів.

https://m.facebook.com/shtabperemoha/ — офіційна сторінка благодійного фонду у фейсбук.