Головна Новини Апостиль тепер можна замовити у відділах державної реєстрації актів цивільного стану

Апостиль тепер можна замовити у відділах державної реєстрації актів цивільного стану

730

vlcsnap-2015-12-08-17h43m09s639Апостиль швидше і дешевше. Свідоцтва про шлюб, розлучення, народження дитини, довідки про несудимість, стан здоров’я та дипломи із навчальних закладів тепер можна легалізувати у відділах  державної  реєстрації актів цивільного стану. Не потрібно звертатись до посередників, переплачувати і чекати у черзі. Користуючись системою електронного апостилю вам  варто відіслати пакет документів, сплатити державне мито розміром 51 гривню фізичними особами чи 85 юридичними  і через 24 години документи будуть готові.

Свідоцтва про шлюб, розлучення, народження дитини, довідки про несудимість, стан здоров’я та дипломи із навчальних закладів тепер можна легалізувати, тобто зробити чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції, у відділах державної реєстрації актів цивільного стану.

– Будь-яка особа має право подати документи до відповідного відділу, після того вони скануються і відправляються в міністерство Юстиції України. Протягом 24 годин міністерство Юстиції розглядає ці документи, приймає рішення і повертає назад. Особа приходить у той відділ, у якому подавала документи і уже отримує результат. Ця послуга є платною, коштує для фізичних осіб 51 гривня, для юридичних осіб 85 гривень. Це визначено міністерством Юстиції України, – розповідає начальник Управління державної реєстрації Ольга Чепурна.

В Тернопільській області електронний апостиль проставляється 13 відділами державної реєстрації актів цивільного стану. Документи приймають з вівторка до суботи у районних відділах ДРАЦС а з понеділка до п’ятниці – в обласному.

– З приводу електронного апостиля, ще можна сказати те, що це є прогресивним сервісом, оскільки він застосовується в режимі онлайн. Розділили на бек-офіс і фронт-офіс. Вже не потрібно, як раніше, звертатися в Міністерство юстиції, а можна безпосередньо звернутися у відділи державної реєстрації актів цивільного стану за своїм місцем проживання, подати відповідні документи. Це той документ, на якому проставляється апостиль. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану розставляє на документах, які видаються нотаріусами, судами і безпосередньо самим відділом, – каже Ольга Чепурна.

Система електронного апостиля існує уже у 23 країнах. Це – Сполучені Штати Америки та основна частина країн Євросоюзу. Завдяки приєднанню до системи електронного сервісу достовірність документа та апостиля представники зарубіжних установ зможуть перевірити через інтернет. На Тернопільщині таким чином видано уже 67 апостилів.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here