додому Новини Антибіотики можна лише після аналізів: розмова з експерткою

Антибіотики можна лише після аналізів: розмова з експерткою

747

Антибіотики – не метод самолікування. Зловживання ліками сьогодні проблема світового масштабу. Використання антибіотиків без правильного призначення лікаря призводить до зменшення їхньої ефективності або ж побічних ефектів. За даними ВООЗ, щорічно через стійкість до антибіотиків від інфекцій помирає понад пів мільйона людей. Більше про відповідальне ставлення до вживання лікарських препаратів розкаже Юлія Пацкаль .

Самолікування шкодить вашому здоров’ю. Таку фразу чи не кожен у своєму житті чув неодноразово. Однак чи справді надавали цьому висловлюванню важливого значення – невідомо. Однією з проблем сьогодення і справді є масове самолікування. Часто вірус захворілі намагаються знищити антибактеріальним препаратом. Але неправильне призначення та вживання таких медикаментів призводить до зменшення їхньої ефективності та побічних ефектів.

“Звичайний користувач лікарських послуг не можете знати основ мікробіології. Ви повинні знати одне правило. Якщо вам призначений якийсь антибіотик, то він можу бути призначений лише за результатами лабораторних досліджень“, – пояснює експертка Ольга Мартиненко.

Медпрацівник перед тим, як виписувати антибіотики, має переконатись шляхом досліджень, чи вони справді потрібні. Зробити це можна за допомогою сучасного приладу MALDI-TOF, який визначає природу і характер лікування патогену, що вразив організм. Такий прилад сьогодні є в одній з лабораторій Тернополя. Зробити таке дослідження пацієнт може й самостійно.

Відповідальність за приймання таких медикаментів лежить, як на людях, котрі займаються самолікуванням, так і на фармацевтах, які не інформують про наслідки такої купівлі без призначення.

ВООЗ сьогодні називає стійкість до антибіотиків однією з головних проблем для охорони здоров’я.

Від захворювань, що спричинені стійкими до антибіотиків бактеріями, щороку помирає 700 тисяч людей. Тож якщо ви хворієте, обов’язково зверніться за допомогою до лікаря, бо призначати ліки — саме їхня справа.