додому Новини Анімаційний фільм про “Соловейка з одним крилом” зняв школяр з особливими потребами

Анімаційний фільм про “Соловейка з одним крилом” зняв школяр з особливими потребами

1457

Йому 12, і він – дитина з особливими потребами. Та хвороба для шестикласника Лесика Венгриновича не стала на заваді творчості. Анімаційний фільм про “Соловейка з одним крилом” створили спільними зусиллями школяр, його батьки, друзі та небайдужі волонтери. Чому варто повчитися в особливого хлопчика та в “Соловейка з одним крилом” – у сюжеті.

Він ходить до шостого класу, любить поезію, добре співає, захоплюється інформатикою та мріє стати програмістом. Здавалося б, ніщо особливо не відрізняє хлопчика з особливими потребами від решти однолітків. Окрім того, що у Лесика Венгриновича вади зору, погана координація рухів, а також повноцінний анімаційний фільм у творчому доробку. Над створенням “Соловейка з одним крилом” кілька місяців працювала ціла команда. Лесик, його батьки, друзі, вчитель декоративно-прикладного мистецтва та волонтери, що взялися за зйомку і монтаж відео.

 

Усе почалося з казки. Котру написав лікар-психолог Олег Романчук. Книга з його творами стала настільною у їхньому домі, розповідає батько. А ідея виліпити фільм з пластиліну народилася під час занять Лесика на гуртку з декоративно-прикладного мистецтв.

Створили фільм далеко не для забави. У нього – почесна місія, зізнається Лесик. Показати, як самотньо живеться маленькій пташині з одним крилом у своєму гнізді, за межі якого ніколи не потрапляв. Діти з особливими потребами – ті ж самі соловейки, котрі волею долі опинилися за межами дитячого світу.