додому Новини Андріївські вечорниці у Плотичі: як це було

Андріївські вечорниці у Плотичі: як це було

1230
Андріївські вечорниці у Плотичі. Традиції, мову та культуру – це те, що намагаються викреслити з історії України російські вороги. Тому у Білецькій громаді вирішили відтворити стародавні звичаї. Для мешканців 10-ти сіл громади організували захід для самотніх стареньких, а вони, своєю чергою розказали багато цікавого про гадання на Андрія. Подробиці – дивіться далі у сюжеті.
Пісні, гадання і обрядовий корж – Калита.(ВІДЕО 2243 (03:54) Все, як годиться за традиціями святкування Андрія організували на вечорницях у Білецькій громаді для мешканців 10-ти її сіл.

Запросили на свято самотніх краян літнього віку із десяти сіл громади. На Андрія дівчата збиралися разом і ворожили на судженого. Адже саме у поважному віці, кажуть організатори, люди часто сидять вдома.

Ольга Рудакевич, в.о. директора КЗ “Центр надання адміністративних послуг” Білецької сільської ради, коментує:
“Ми хотіли зробити для них велику приємність, щоб вони отримали ті емоції, які не отримують у повсякденному житті. Щоб вони були незабутні, отримали незабутні враження. Можливо, поспілкувались. Адже ви знаєте, як людям похилого віку бракує саме спілкування”.

Окрім цього, на вечорницях гості самі поділилися спогадами святкування Андрія. Лідія Бас розповідає, На Андрія дівчата збиралися разом і ворожили на судженого за допомогою паляниці. А для того, щоб її спекти – кожна неодружена дівчина набирали воду із трьох криниць у рот.

На вечорницях у Плотичі побувала Галина Мацейків. Тому більше про традиції святкування Андрія дивіться у програмі “Сільський календар” у понеділок об 11:30.