Головна суспільство Андре Тан: “Україна на модній карті світу стала помітнішою”

Андре Тан: “Україна на модній карті світу стала помітнішою”

306

Україна на модній карті світу стала помітнішою. Революція "Гідності" зробила нашу державу відомою на весь світ. Тепер ніхто не перепитує: "А де знаходиться Україна?", – про це у Тернополі на Днях моди розповіли відомі дизайнери.

– Коли я раніше їздив по світу і я казав, що я з України, то мене перепитували. Коли я навчався в Лондоні, то мене перепитували: "А де це Україна? Це біля Росії?" А зараз все навпаки.  Україна стала в епіцентрі усіх подій, – розповідає модельєр і дизайнер одягу Андре Тан.

Дизайнери надихаються тим, що відбувається навколо, каже Андре Тан. Українська мода зараз переживає новий світанок, перероджується. Тепер увесь світ по-новому побачив нашу державу, тому українські дизайнери відчувають зацікавлення до себе зі сторони світової преси. Тема "України" була присутня в роботах дизайнерів і раніше.

– Ця колекція не нова. Вона присвячена Україні. Вона зроблена з українських хусток. Це матеріал, який я розробила сама і запатентувала. Ця колекція завжди зі мною. Вона проходить лейтмотивом моєї творчості. вже протягом багатьох років. В Парижі і Мілані я показую нові колекції і завжди везу частину цієї колекції. І саме вона завжди викликає інтерес. Вона працює, як якийсь авангард, – пояснює модельєр і дизайнер одягу
Альона Сєрєброва.

Відомі дизайнери кажуть, саме етнічність у світовій моді зараз в тренді. Особливо популярними в одязі є мотиви центральної і східної Європи, в тому числі й України.

– Зараз дуже сильно культивується український орнамент, російський орнамент. От саме слов'янські мотиви. Valentino, Dolce gabbana, Chanel. Це дійсно зараз культ і зараз все більше світові тенденції дивляться на історію і культуру саме Польщі,  Західної України, України і так далі. Це вже не наша думка, а це взагалі думка світових дизайнерів, які роблять свої колекції, – говорить Андре Тан.

Альона Сереброва розповідає, революційні події в країні – близькі її серцю. Вона, як і інші кияни, приходила на майдан і несла туди консервацію. Проте  колекцію на революційну тему Альона Сереброва не створювала. Справжнім патріотичним вчинком дизайнер вважає не заяви на подіумі "Я патріот", а розвиток бізнесу саме в Україні.

– Тан почав робити колекцію у наших складних умовах кризи у наших магазинах. Це не пустий звук. От я, наприклад, ще не наважилася відкрити магазини в Україні. Я роблю колекцію для великих замовлень за-кордон. Мене продають в Італію, Люксембург, Саудівську Аравію, в багатьох країнах. Але в Україні я не відважилася відкрити свою сітку магазинів. А от людина зробила патріотичний вчинок – відкрила сітку. Ми дизайнери, які вже чогось у цьому житті досягли  і так ми могли би тут сказати: "Ми – в Європу". Ми приїжаємо в Тернопіль, недавно я була з показом у Полтаві. От це, на мою думку, патріотичо, – каже Альона Сєрєброва.

А от Андре Тан не відмовився від спокуси створити патріотичні принти.

– Я з одного боку думав так самісінько як і ви, але потім мене почали просити із Західної України: "Зробіть, будь ласка, які-небудь патріотичні принти, патріотичні футболки". Ми зробили з принтами українських вишиванок. Вийшло дуже цікаво і доступно, – вважає Андре Тан.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here