Головна суспільство Аматорський хор національно-патріотичної пісні “Заграва” святкує 25 років

Аматорський хор національно-патріотичної пісні “Заграва” святкує 25 років

767

25 років виповнюється аматорському хору національно-патріотичної пісні "Заграва". Колектив виник з ініціативи десятка ентузіастів, учасників національно-визвольної боротьби 40-х років, колишніх політв'язнів. У свій день народження концертом національно-патріотичних пісень хор вшанує пам'ять Небесної сотні та усіх, хто загинув на Сході України. Захід відбудеться в Українському домі "Перемога" в середу, 18 червня, о 18:30.

Аматорський хор національно-патріотичної пісні "Заграва" заснували в 1988 році учасники національно-визвольної боротьби 40-х років, колишні політв'язні. У травні 91-го Заграва в дні 130-тих роковин перепоховання Кобзаря вирушила на Сумщину, аби взяти участь у зустрічі Братства шанувальників Тараса Шевченка, яке йшло з Петербурга до Канева. Тоді Тернопільський пісенний ансамбль під синьо-жовтими стягами свободи пропагував на теренах Східної України патріотичні пісні.

– Хор об'їздив всі куточки нашої України, на підтвердження референдуму наш хор побував цілий місяць у Луганську, де ми відспівали понад 100 концертів, відвідали 17 шахт. Були серед працівників і сіл і містечок. У 1998 році наш хор був запрошений в Польщу.  Ми співали у різних містах Польщі перед нашими українськими повстанцями, де їх закинула доля війни, – розповідає староста хору "Заграва" Ольга Цеплик.

В 2001 році аматорськомуий хор національно-патріотичної пісні "Заграва" отримав премію імені братів Лепких. Сьогодні ж колектив готується до відзначення 25-річчя. В Українському домі "Перемога" 18 червня о 18:30 відбудеться концерт, де вшанують пам'ять Небесної сотні та усіх загиблих на Сході України.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here