додому Новини Алкоголь ще раз подорожчає з березня

Алкоголь ще раз подорожчає з березня

573

Напередодні Нового року в Україні зросли ціни на алкоголь. Мінімальна вартість півлітрової пляшки горілки – 28 гривень, коньяку – 38. Вартість вина та пива наразі не мінялась. Чергове підвищення оптово-відпускних і роздрібних цін передбачене ще у березні цього року. Змінились цінники і на сигаретах, одна пачка цигарок подорожчала в основному на 50 копійок.

28 гривень за півлітрову пляшку горілки, – таку мінімальну вартість встановив Кабінет міністрів України своєю постановою від 25 листопада минулого року. Ціни зросли як в роздрібній, так і в оптовій мережі. Подорожчала не тільки горілка. Півлітрова пляшка тризіркового коньяку коштує мінімум 38 гривень, чотиризіркового – 43 гривні, коньяк п'ять зірок – 49 гривень. Що стосується вина, шампанського та пива, вартість цих напоїв поки що не зростатиме.

– Запровадження мінімальних цін на деякі види алкогольних напоїв – це дієвий інструмент легалізації ринку. Він ускладнює збут нелегальної продукції, за яку не сплачено податків. Тобто, говорячи простою мовою, запровадження мінімальних цін має на меті витіснити з ринку алкоголю, горілчану продукцію, яку продають за заниженими, економічно-необгрунтованими цінами. Це дасть змогу вілльніше почуватись легальним виробникам алкоголю, забезпечить захист сумлінних платників податків, і що дуже важливо – захистить споживачів, адже попередить виробництво фальсифікованого неякісного алкоголю, – розповідає начальник регіонального управління Департаменту САТ ДПС в Тернопільській області Роман Савка.

З нового року змінюється і порядок оформлення та видачі ліцензій на торгівлю алкоголем та цигарками. Відтепер ліцензію видаватимуть за заявою підприємця. Обов'язково має бути довідка податкової про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів у місці торгівлі.

– Отже, для отримання ліцензії на право здійснення торгівлею алкоголем долучати виписки з Державного реєстру необхідно, ліцензія надається  за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається довідка податкової служби про реєстрацію касового апарату, відповідно довідку про оплату і те, що кошти зараховані у бюджет, – каже Роман Савка.

Якщо горілку та коньяк провадатимуть за цінами, меншими за мінімальні, передбачена відповідальність.  

– Відповідальність за реалізацію алкоголем за заниженими цінами – встановлено у розмірі 100% від отриманої партії товару,але не менше 5 тисяч гривень, – пояснив Роман Савка.

З 1 січня подорожчали і сигарети. Ціна однієї пачки цигарок зросла в середньому на 50 копійок. У такий спосіб планують у 2013 році поповнити державний бюджет на додаткові майже два мільярди гривень.