Головна духовність Активних учасників підпілля нагородила УГКЦ

Активних учасників підпілля нагородила УГКЦ

294

vlcsnap-2014-07-29-15h00m18s83Близько ста єпископів, священиків, мирян, які брали активну участь у церковному житті у часи переслідувань УГКЦ, нагородили під час Всеукраїнської та молодіжної прощі в Зарваниці. Там дякували Богові за те, що 25 років тому українська греко-католицька церква вийшла з підпілля.

25 років після виходу з підпілля Української греко-католицької церкви, її легалізації, вона знову отримала погрозу – лист Міністерства культури – за діяльність духовенства УГКЦ на Євромайдані в Києві. В січні церкві погрожували забрати легальний статус та дозвіл вільно сповідувати свою віру. Тоді люди не вірили, що листи, погрози чи тиск змусять УГКЦ знову піти у підпілля.

– Ви пригадуєте, коли це сталося? Я отримав цей лист від уряду Януковича 6 січня, як подарунок на Різдво. Але цього уряду вже нема. Цього президента нема. А наша Церква є і буде. І поки є ви, віруючі люди, особливо молоді віруючі люди, і той народ і та держава мають майбутнє, – говорить Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук.

Під час прощі в Зарваниці дякували Богові за те, що українська греко-католицька церква 25 років тому вийшла з підпілля, за те, що тепер кожен може вільно йти до храмів, молитися, прославляти Господа і духовно жити. Усіх, хто був активним та беріг церкву під час гонінь, нагородили.

– Дякуючи Господу Богу за таких святих провідників страдницької Церкви, за 25 років волі цієї Церкви на українських землях, ми можемо сміливо іти в майбутнє, тому що воно в нас є! Сьогодні слова нашого національного гимну по-особливому звучать у наших вухах: “Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці, запануємо і ми браття у своїй сторонці”, – каже Блаженніший Святослав.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here