додому суспільство Активісти звільнили приміщення Тернопільської обласної державної адміністрації

Активісти звільнили приміщення Тернопільської обласної державної адміністрації

425

Активісти звільнили приміщення Тернопільської обласної державної адміністрації. Таке рішення прийняли ввечері, 14 лютого під час Віче. А вже в неділю, 16 лютого з адмністрації винесли всі речі активістів. Сьогодні на Грушевського, 8 у Тернополі кажуть: люди їм не заважали, однак визнають, що звільнення приміщення сприятиме ефективнішій роботі.

Адміністрація повернулась до звичного ритму роботи. Про тритижневе життя активістів нині тут нагадують лише ось ці прапори та сміття, яке не встигли прибрати. А ще чимало правоохоронців, які до нині чергують у приміщенні. На 5 та 7 поверхах люди перебували з 23 січня, тут активісти колядували, молились, чекали на зустріч з очільником області, а депутати облради організовували прийоми. Звільнити адміністрацію, так і не дочекавшисьгубернатора Валентина Хоптяна, вирішили під час вечірнього віче 14 лютого. Про рішення повідомив Володимир Стаюра, мовляв, люди втомились, тепер можуть відпочити. Ще одна причина – Закон "Про амністію".

– В ніч на неділю досягнуто було компромісу щодо звільнення адмінприміщення на вулиці Грушевського 8, перед тим велися переговори і на рівні держави і на рівні області, Зокрема, голова ОДА проводив постійні консультації як з народними депутатами різних політичних сил, також з представниками Штабу нацспротиву, які тут постійно перебували. Шляхом компромісів, шляхом домовленостей було досягнуто домовленості про розблокування, щоб люди покинули приміщення і на сьогоднішній день адміністрація працює, голова відразу після звільнення був тут на робочому місці і виконував свою діяльність, – пояснює начальник управління з суспільно-політичних питань та інформаційної діяльності Тернопільської ОДА Юрій Лубкович.

Юрій Лубкович запевняє, тепер, коли ніхто не заважатиме, фахівці адміністрації та її керівництво працюватимуть ще ефективніше – на благо Тернопільської області. Повернення активістів, переконані в адміністрації, не буде. Однак, провсяк випадок, на поверхах і далі чергують правоохоронці.