Головна суспільство Активісти Тернопільської та Хмельницької областей контролюватимуть виборчі дільниці

Активісти Тернопільської та Хмельницької областей контролюватимуть виборчі дільниці

227

За чесні вибори. Представники неурядових позапартійних організацій та громадських рухів Тернопільщини і Хмельниччини спільно боротимуться за легітимність і прозорість президентських виборів в Україні 25 травня цього року. Вони підписали меморандум про співпрацю. На практиці за дотриманням законодавства у день виборів наглядатимуть мобільні групи спостерігачів. Усі зафіксовані порушення обіцяють оприлюднювати на спеціальній карті в Інтернеті. До ініціативи запрошують приєднуватись однодумців.

Президентські вибори в Україні мають не просто відбутися, а пройти чесно, прозоро і легітимно. Хоча голосування українців за кордоном, як от в Придністров'ї, де лише дві виборчі дільниці, таки під питанням, кажуть громадські активісти. Як і в Криму.

– Механізм, який зараз запропонований, що будуть голосувати в Херсонській області, це фізично просто неможливо організувати, бо питання транспорту, довозу декількох десятків тисяч людей і щоб на двох дільницях голосували, це фізично неможливо, – розповідає заступник голови ТМГО "Товариство дружби Тернопіль-Тирасполь" Іван Марчук.

На ситуацію ще може вплинути керівництво держави, переконані активісти, а самі взялись контролювати виборчі дільниці на місцях – у Тернопільській та Хмельницькій областях.

– Дуже багато роботи ми будемо здійснювати в інтерактивному режимі. Проект передбачає конкурс, підготовку спостерігачів, цикл вебінарів, гарячу лінію, – говорить керівник проекту Володимир Ханас.

Працювати в мобільних групах вже зголосилось більше 40 людей, зокрема і молодь з громадської організації "Файне місто". Проте добровольців буде значно більше, кажуть організатори проекту. Усі зафіксовані порушення позначатимуть на інтерактивній карті. Так закликають робити і усіх небайдужих. Крім цього, до 16 травня можна надсилати на конкурс свої роботи – плакати та відеоролики "Прийди на вибори".

– Кращі роботи у вигляді плакатів будуть розтиражовані і розміщені у виборчих дільницях, навчальних закладах, відеоролик – на телебаченні і в інтернеті, і також кращі роботи будуть на сітілайтах і білбордах нашого міста і Хмельницького, – каже голова ТМО "Нівроку" Олександр Домбровський.

На зустрічі сторони підписали меморандум про спільну діяльність. Поки під ним 6 підписів, в тому числі і Тернопільська правозахисна група. Меморандум залишається відкритим для всіх охочих.

Конкурсні роботи можна надсилати на адреси:
o.dombrovskyy@gmail.com або khanas.luda19@gmail.com

повідомлення про правопорушення надсилайте на адресу – monitor@maidan.org.ua

їх буде розміщено на інтерактивній карті на веб-ресурсі
http://maidanua.org/vybory2014p

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here