додому Новини Активісти тернопільського майдану закликають працівників ОДА забрати заяви про блокування будівлі

Активісти тернопільського майдану закликають працівників ОДА забрати заяви про блокування будівлі

536

Активісти "Євромайдану" закликають забрати заяви, в яких кілька десятків працівників Тернопільської облдержадміністрації свідчать про блокування мітингувальниками приміщення ОДА. На основі заяв до Тернопільского міськрайонного суду викликали активістів тернопільського майдану Марію Чашку, Марію Баб'юк та Володимира Стаюру. Судове засідання мало відбутись в понеділок, 9 грудня. Але секретар міськрайонного суду повідомила: засідання перенесли на 12 грудня. Запобіжний захід, який пропонують слідчі для підозрюваних, – 2 місяці домашнього арешту.

В вечір 9 грудня, коли мав відбутися суд щодо блокування учасниками мітингів роботи Тернопільскої облдержадміністрації, під міськрайонним судом Тернополя зібралося кілька десятків протестуючих, які вважають звинувачення щодо Марії Чашки, Володимира Стаюри та Марії Баб'юк репресіями за активну позицію на Євромайдані. Обвинуваченні, які прийшли до суду, вважають, заяви працівників ОДА про те, що мітингуючі блокували роботу облдержадміністрації, були підготовлені управліннями та департаментами цієї структури зумисно і завчасно.

Марія Баб'юк, директор Галицького коледжу ім.В.Чорновола: "Я вам дуже дякую. І вам особисто Іване Григоровичу, як свому земляку з рідних Заліщик і вам, пані Піхурко і всім іншим, які підписалися в заявах, бо прізвища – то не секрет і нам їх роздали. І я все ж таки думаю, як ми не раз говорили, що і ті судді які будуть, підійдуть справедливо. Я хочу вірити в це нарешті. І міліця бачила як ми відносилися, чи ми захоплювали будівлі чи ми не захоплювали, що робилося, та й відеокамери. Тому я думаю, що вже може не такий час, не 37 рік, що нам припишуть хто зна чого. Але ми готові до самих найгірших варіантів".

Марія Чашка, член страйкового комітету в Тернополі, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради: "Точно так само можу подякувати в лапках працівникам управлінь обласної державної адміністрації, які написали заяву на мене особисто, зокрема пані Олексишин, начальнику департаменту соцзахисту Тернопільскої обласної державної адміністрації, яка розуміє що, мала би розуміти, що на майдані ми відстоюємо якраз гідне життя наших людей, в тому числі підвищення пенсій, в тому числі і законність, але тим не менше має іншу позицію. І так як казала пані Марія, перелік всіх тих людей, які це зробили, ми будем озвучувати, опубліковувати і громада буде їм дякувати".

Володимир Стаюра, голова Тернопільського страйкового комітету: "Ми маємо власне оті списки тих людей і я би хотів до них звернутися, якщо в них ще якби залишилися якісь елементарні речі, тому, що власне за їхніми заявами, за їхніми поданнями зроблена оця судова річ проти людей які були на мирному пікеті і я думаю, що ті люди будуть відкликати свої клопотання, щоб ми власне на суд прийшли вже якби чистими. Ми до них звертаємся".

Засідання суду у справі блокування роботи Тернопільскої облдержадміністрації перенесли на ранок 12 грудня.