додому суспільство Активісти Тернопільщини долучились до всеукраїнського народного об’єднання “Майдан”

Активісти Тернопільщини долучились до всеукраїнського народного об’єднання “Майдан”

563

Від місця масових протестів до народного об’єднання. Про створення всеукраїнської організації "Майдан" оголосили на п’ятому Народному Віче, яке відбулось у неділю, 22 грудня, в Києві. Сьогодні про свої наміри долучитись до об'єднання оголосили активісти нашої області. Приєднатись закликають громадські організації, політичні партії, студентство та громадян, які не підтримують діяльність влади і прагнуть для України європейського майбутнього.

З листопада євромайдани по всій Україні об'єднували людей навколо прагнень "за" – за краще європейське життя. Нині ж українці об'єднуються навколо "проти" – проти діяльності чинної влади, репресій щодо активістів, побиття мирних мітингувальників та журналістів.

Віктор Литвинчук, громадсько-політичний діяч: "Всім вже просто набридло потурання правами, гідністю, правами людськими, те, що в нас не дотримується законодавство, процвітає корупція, все це набралося і витекло в те, що майдан вийшов на вулиці, всеукраїнський створився майдан".

Всеукраїнське народне об'єднання "Майдан", створене після 5-го народного віче у Києві, – не альтернатива існуючим до нього Страйковому комітету чи Комітету спротиву, зазначають активісти. Це, кажуть, постійно діючий осередок спротиву, який має об'єднати усіх українців навколо найважливіших на сьогодні питань.

Степан Барна, громадсько-політичний діяч: "Перше – це зробити все, щоб Україна стала повноправним членом ЄС. Друге: відставка Кабінету міністрів Азарова. Третє: зробити все для того, щоб захистити людей, які сьогодні піддаються репресіям політичним".

Народне об'єднання має вийти за рамки столиці. До "Майдану" запрошують долучитись усі громадські та студенські організації, політичні партії, громадян. Тернопільські активісти про своє прагнення стати частиною всеукраїнського "Майдану" вже заявили. Створення "Майдану" Тернопільщини обговорили представники майже 20 громадських організацій та двох політичних партій. Список, кажуть, залишається відкритим.