додому Новини Активісти ГО “Скеля” заявляють про тиск

Активісти ГО “Скеля” заявляють про тиск

2043

vlcsnap-2015-03-04-18h12m42s162Більше 20  кримінальних проваджень розпочато в результаті роботи активістів Громадської організації “Протидія корупції та мотіторинг екології “Скеля” в природоохоронній сфері Тернопільщини. Якщо в 2011 році на Тернопільщині нарахували 50 тисяч завданих збитків  рибному господарству України, то в 2014 цей показник становить  1 млн. 300тис.  З цієї суми сплатили лише 30 тисяч гривень. Головна причина – міліція під прокурорським наглядом закриває кримінальні провадження щодо браконьєрів, кажуть активісти. Через численні випадки викриття браконьєрів, серед яких і посадові особи, активісти зазнають тиску.

Активісти громадської організації “Скеля” розповіли про резонансні справи за участю чиновників. Кажуть: на браконьєрстві 2 роки тому затримували екс-начальника “Беркуту”. Збитки тоді сягнули 20 тисяч гривень, справу передали в міліцію, а винний досі не покараний. На вилові електровудкою в селі Гороша затримали інспектора національного парку Хотинський. Чиновника звільнили заднім числом і притягнули до відповідальності не як посадову особу, а як звичайного браконьєра. В селі Губин Бучацького району впіймали разом з браконьєрами під час вилову червонокнижної риби голову Бучацького суду. За даним фактом розпочали кримінальне провадження. Голова суду продовжує працювати на посаді. Під час нересту виявили 3 спуски ставів в Чортківському районі, де фігурують посадові особи лісгоспу Чорткова і в Борщівському районі. Кримінальні справи міліція закрила.

– Плідно ми попрацювали в кар’єрах, територія ПЗФ Дністровського каньйону, туди була звернута наша увага найбільше – територія Бучацького району, де є 10 кар’єрів. Нами було затримало людей, порушено 4 кримінальні справи. За це я плідно отримав від нашої прокуратури, яка мала б подякувати за таку роботу, вліпили мені догану, дільничому інспектору, який нам там допомагав – догану. Чинився шалений тиск, вже пізніше ми дізналися від сільського голови, що десь 5 разів приїжджала прокуратура з міліцією ізмушувала давати фіктивні свідчення, що ми були зі зброєю, неправомірно виконували свої дії, – розповідає директор громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Андрій Об’єщик.

Міліція закрила також кримінальне провадження стосовно лісників, які протягом 10 років в жахливих умовах утримували двох червонокнижних бурих ведмедів, каже Андрій Об’єщик. Наразі ведмедиця перебуває в Синевирському реабілітаційному центрі, а ведмідь через бюрократію далі залишається в Чортківському лісництві. Активісти кажуть: через перекриття браконьєрських промислів зазнають тиску. Впродовж року провели більше десяти перевірок, з них і комплексні: прокуратури, управління боротьби з економічною злочинністю, зловживань, каже Андрій Об’єщик, не виявили.

– Просто наболіли ці всі моменти, що творить прокуратура, міліція, що далі вищестояще керівництво. В них вже патрони напевно закінчилися в області. Бо рівень міліції і прокуратури, те що вони тиснули ми вже погодилися з тим, перейшли на Київ. В Києва інші методи тиску. Я ще не здивуюся, якщо в даній ситуації, під таким тиском найдуть в мене зброю, найдуть наркотики чи ще якусь заразу. Я вже навіть не дивуюся тому. Під хатою в мене вже неодноразово курили наркомани в машинах, машини я перевіряв як і що. Для чого приїжджати під будинок і страшити дітей і сім’ю. В чому сім’я винувата, – говорить Андрій Об’єщик.

Кримінальні провадження щодо браконьєрів і порушників, в тому числі чиновників і посадовців, масово закривають, винних не притягують до відповідальності, продовжуються грубі порушення і злочини у сфері екології на Тернопільщині, каже Андрій Об’єщик. Тому активісти створили Громадську організацію «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля».

– На сьогоднішній день екологія нікому непотрібна. Є інші задачі, цілі. А тут раз і появилася якась Скеля – Громадська організація протидії корупції та моніторингу екології. Коли ламаються промисли на великі, великі гроші – це звичайно когось бентежить, вони не можуть зрозуміти, що все, кормушка закрилася. Я не можу особисто позволити, щоб обкрадали мій народ, – говорить заступник директора громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Руслан Ангел.

Про факти браконьєрства, зловживань та корупції просять повідомляти на гарячу лінію – 0671615878.