додому суспільство Активістів тернопільського майдану судитимуть 12 грудня

Активістів тернопільського майдану судитимуть 12 грудня

587

У Тернополі розпочались репресії проти активістів «Євромайдану». Про це сьогодні заявила член страйкового комітету в Тернополі Марія Чашка. Близько обіду до телеканалу TV-4 звернулась також директор Галицького коледжу Марія Баб'юк. Сьогодні вона отримала повістку в суд. Активістів майдану Володимира Стаюру, Марію Чашку та Марію Баб'юк підозрюють у скоєнні злочину – блокування Тернопільської облдержадміністрації. Судове засідання мало відбутись сьогодні о 16 годині. Але секретар міськрайонного суду повідомила: засідання перенесли на 12 грудня. Запобіжний захід, який пропонують слідчі для підозрюваних – 2 місяці домашнього арешту.

Марія Чашка, член страйкового комітету в Тернополі: "Вже підійшли працівники прокуратури, міліції – правоохоронних органів до голови страйкому Володимира Стаюри з пред’явленням якихось невідомих звинувачень. Мають намір його затримувати. Є інформація про те, що ми очікуємо репресій стосовно мене та інших активістів майдану. Я прошу громаду не лякатися цього. Ми занадто довго боялися, ми занадто довго сиділи по кутках. Нас тепер піднялося так багато, що вони нам не страшні. Допоки ми разом".

Повістку в суд отримала сьогодні і директор Галицького коледжу Марія Баб'юк.

Марія Баб'юк, директор Галицького коледжу ім.В.Чорновола: "Наші працівники обласної державної адміністрації звернулися з відповідною заявою, напевно, в прокуратуру, я так думаю, бо це прокурор підписав документи. Десь 50 осіб, які звернулися звернулися з заявами, виявляється, в прокуратуру про те, що частина тернополян перешкоджала їм працювати, захопили, тут взагалі інкримінується, що захопили приміщення обласної адміністрації. В ході досудового розслідування, виявляється вони вже його проводили, що дане кримінальне правопорушення вчинили Стаюра, Чашка,  Баб'юк та інші особи".

Повісткою Марію Баб'юк викликали у міськрайонний суд для того, щоб вибрати міру запобіжного заходу у кримінальному провадженні. Марія Петрівна каже, це репресії проти активістів євромайдану і спростовує звинувачення.

Марія Баб'юк, директор Галицького коледжу ім.В.Чорновола: "Ми нічого не захоплювали, ми нікуди не заходили в приміщення, ми насильно не зупиняли. Так, ми агітували, розказували, просили навіть їх, що будьте разом з нами, хай притягне влада до відповідальності тих людей, які вчинили побиття журналістів, наших дітей. Але виявляється, що це у них не злочини. Це наші злочини за те, що ми мирно стояли, бо десять раз говорилося про те, що ми мирна демонстрація".

За блокування адмінбудівлі та знищення банеру слідчі оголосили повідомлення про підозри у скоєнні злочинів, таке повідомлення з’явилося сьогодні на сайті обласного управління міністерства внутрішніх справ України: "Працівники міліції повідомили про підозру особам, які у місті Тернополі організували та вчинили кримінальне правопорушення, передбачене статтею 341 Кримінального кодексу України", – йдеться на сайті. У ці хвилини розпочалось засідання суду. На місці працює наша знімальна група. Подробиці – згодом на сайті телеканалу та у новинах о 19 і 22 годині.