додому суспільство Акція «Я обираю ЄС!» зібрала на театральному майдані біля 200 тернополян (оновлено)

Акція «Я обираю ЄС!» зібрала на театральному майдані біля 200 тернополян (оновлено)

583

Тернополяни підтримають акції протесту проти зриву підписання угоди про асоціацію з ЄС. Сьогодні вночі понад пітори тисячі українців зібрались на Майдані Незалежності у Києві. Їх обурило рішення уряду України призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію із Євросоюзом. Тернополяни підтримують акції протесту проти зриву підписання угоди про асоціацію з ЄС. Тернополяни також виходили сьогодні на майдан – Театральний. Акція «Я обираю ЄС!» зібрала близько 200 людей різного віку. Громадські активісти та політичні діячі роздавали стрічки, буклети, прапорці із символікою Євросоюзу. Євромайдан в Україні співпав із 9-ю річницею Помаранчевої революції.

Степан Барна, громадсько-політичний діяч: “В середу ми планували акцію інформаційну – “Я обираю ЄС”, планувалось, що 20 чоловік, – громадські та політичні діячі будуть роздавати стрічки та буклети і ця акція перепросла в те, що ми бачимо сьогодні. Але я думаю, що це відповідь на те, яку позицію зайняла влада у Києві”.

Свої думки впродовж години на Театральному майдані висловлювали студенти, політичні та громадські діячі. Усі сходились на одному: рішення уряду щодо  призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію з ЄС є безглуздим та нелегітимним, оскільки народ України не давав керівництву держави повноважень для такого рішення.

Олександр Башта, громадський діяч: “Те, що сталось, це ще дрібнички, того. що станеться попереду. Ту виставу від ПР і Януковича, яку ми дивились протягом 9-10 місяців про євроінтеграцію, ми продивились, тепер ми бачимо фінал, – фінал жахливий, але фінал передбачуваний. На жаль, такі ми створіння, що віримо і надіємось на краще. Все завтра, буде завтра, а от прийшло те звтра, і що ми маємо сьогодні”.

Зі слів Степана Барни, сьогодні місцеві політики збиратимуться і спільно будуть приймати рішення про подальші кроки.

Степна Барна, громадсько-політичний діяч: “Частина людей їде 24 числа до Києва, ті, хто не може поїхати до Києва, на 12 годину 24 числа будуть збиратись тут в Тернополі. І тут будуть висловлювати свою позицію того, що відбувається сьогодні в Україні і з приводу того, що Україна має бути Європейською країною”.

Тим часом Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська обласні ради ініціюють позачергові сесії через зрив Угоди з ЄС.