додому суспільство Активісти Тернопільського майдану продовжують отримувати повістки на допити

Активісти Тернопільського майдану продовжують отримувати повістки на допити

373

Активісти Тернопільського майдану продовжують отримувати повістки на допити. Володимира Стаюру, Марію Чашку та Марію Баб'юк підозрюють у скоєнні злочину – блокуванні Тернопільської облдержадміністрації. Завтра о 10 годині в Тернопільському міськрайонному суді на судовому засіданні їм мають визначити міру запобіжного заходу. Слідчі для підозрюваних пропонують 2 місяці домашнього арешту. Повістки на допити щодо мирних зібрань біля облдержадміністрації отримав ще один співорганізатор Тернопільського євромайдану, член страйкового комітету Ігор Яворський. Про це він написав в соціальних мережах. Про тиск заявляють і студенти, які з першого дня брали участь в Тернопільському "Євромайдані".

Одна з підозрюваних в блокуванні Тернопільської облдержадміністрації Марія Баб'юк запевняє, акція протесту біля адмінбудівлі була мирною, освітяни вимагали справедливого розподілу дотацій та виплату заробітньої плати за грудень. Відтак, звинувачення жінка спростовує.

Марія Баб'юк, ректор Галицького інституту імені В. Чорновола: "Що є камера, яка засвідчує, що хтось з нас заходив в середину, щось громили не дай Бог. Та ми цивілізовані люди, ніхто б собі такого і не дозволив. Навіть немає такого, щоб ми заходили в середину, що ми десь когось персонально не пускали. Ми стояли, мітингували, ми не заперечуємо це, це Конституцією не заборонено. Як я можу знати чому саме мене, напевно занадто активною була. Треба спочатку забрати людей, які були занадто активними, а потім всіх інших по трошки і робити свої санкції".

Повістки на допити в міліцію стосовно відкритого кримінального провадження щодо блокування облдержадміністрації передали й молодим активістам Тернопільського "Євромайдану".

Любомир Шимків, молодіжний міський голова Тернополя: "Нікому особисто не вручили, бо ми всі були тут в роботі.Тому переважно передали батькам чи родичам або просто приходили, сусіди казали, що приходили. Особисто ні мені, ні Інні повістки не вручали. Це може буди просто схема, щоб людей, не то що залякати, а щоб зневірити і замість того, щоб ми якісно виконували свою організаційну роботу, ми думали, ходили шукали адвокатів і як себе поводити в міліції і так далі. Замість того, щоб ми далі займалися збором харчів, грошей, відправкою автобусів. Тобто,щоб збити нашу організаційну роботу".