додому Новини Аби зібрати урожай зернових повністю, аграріям Тернопільщини знадобиться не більше трьох діб

Аби зібрати урожай зернових повністю, аграріям Тернопільщини знадобиться не більше трьох діб

1139

Жнивна кампанія на Тернопільщині завершується. Ще не більше трьох днів знадобиться аграріям, аби зібрати урожай зернових повністю. Попри складні погодні умови – часті зливи та вітер, область може похвалитися добрим урожаєм. Він навіть дещо більший ніж минулого року, кажуть в департаменті агропромислового розвитку Тернопільської ОДА. Вже зібрали один мільйон чотириста тисяч тонн зернових.

Тернопільщина буде з хлібом, запевняють в департаменті агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації. Хоча погожих днів впродовж жнив було мало, результат задовільний. Одна ціла, чотири десятих мільйона тонн зернових зібрали з полів Тернопільської області. За темпами збору урожаю лідирують Підволочиськимй, Заліщицький, Теребовлянський і Чортківський райони.

-Є хороший результат по урожайності. Плюс одна десята, але все ж таки є плюс до попереднього року. Я думаю, що погодні умови вплинули на якість зерна, але спілкуючись із аграріями, то несуттєво. Є десь проросле зерно, є уражене хворобами. Але продовольче зерно в області буде в повній потребі і будуть забезпечені хлібоприймальні підприємства продовольчим зерном.

 

Потреба області у продовольчому зерні – до півмільйона тонн на рік, каже Володимир Стахів. Решта урожаю піде на експорт, або в інші регіони України. Серед зернових на Тернопільщини перше місце посідає пшениця. Саме вона користується найбільшим попитом серед зернових, кажуть аграрії.

По завершенні жнив роботи у аграріїв не поменшає. Попереду посівна кампанія. Розпочнеться вона із висівання ріпаку.