15 жовтня Міністерство освіти і науки України має затвердити правила вступу у вищі навчальні заклади на 2015 рік. Згодом оприлюднити мають також Наказ про організацію проведення ЗНО. Зараз триває дискусія щодо змін, які анонсували у Міністерстві. За роз’ясненнями ми звернулись до організаторів ЗНО на Тернопільщині.
Конкретно говорити про зміни у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання ще рано, кажуть організатори тестування. Проте вже відомо про кілька змін. Зокрема предметів на тестуванні у 2015 році буде менше. Не складатимуть тепер ЗНО з світової літератури і всесвітньої історії. Для решти предметів уже опубліковані програми тестування. Ще одне нововведення – сертифікати ЗНО минулих років будуть не дійсні. Усі, хто хоче вступати у виші, має заново складати тестування. Вперше на ЗНО у 2015 році будуть дворівневі тести з української мови та літератури і математики.
– Дуже багато було нарікань на складність тестів з української мови та літератури, інших предметів і в тому числі математики. Складати будуть як профільний і непрофільний предмет. Зрозуміло, що на механіко-математичні факультети потрібен надзвичайно добрий рівень знань з математики. Тестовий зошит буде складатися з базового рівня і поглибленого рівня. Що ж до методики нарахування балів, то це буде відомо пізніше, – розповів заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.
У 2015 році ЗНО з української мови будуть зараховувати як державну підсумкову атестацію. Створюють єдині тести для оцінювання знань випускників лише з української мови. Розпочнеться складання іспитів з квітня. Скасувати мають і 124-бальний бар’єр для абітурієнтів. Виші можуть самі визначати прохідний бал на різні спеціальності. Випускникам коледжів для вступу теж потрібне ЗНО.
– В проекті написано, що всі випускники коледжів мають проходити тестування і за результатами вони будуть вступати лише на перший курс вищого навчального закладу 3-4 рівня акредитації, – каже Юрій Шайнюк.