Головна освіта Абітурієнту Криму та Сходу складати ЗНО будуть

Абітурієнту Криму та Сходу складати ЗНО будуть

339

Завершилася перереєстрація для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання для абітурієнтів з Криму. Вступники з окупованої території зможуть вступити в українській виші, але ЗНО їм доведеться складати за межами півострова. В нинішніх умовах проводити зовнішнє незалежне оцінювання в Криму неможливо, про це завляв директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук. До анексії півострова для участі в ЗНО там зареєструвалося майже 14,5 тисяч осіб.

Перереєстрація на участь в ЗНО для абітурієнтів Криму завершена. Проте ті, які не змогли перереєструватися, можуть пройти тестування під час додаткової, а також скороченої сесії. Додаткова сесія відбудеться з 4 по 11 липня 2014 року. Скорочена на кілька днів пізніше – 14 – 17 липня. Для участі абітурієнтам необхідно перереєструватися до 15 червня і відповідно до 30 червня. Складатимуть ЗНО вступники з Криму і на Тернопільщині.

– Ми їм створимо умови. Як паравило ці діти  вибирали тестування російською мовою. Їм буде надана можливість скористатися зошитом російською мовою усіх предметів, крім іноземної мови та української мови і літератури. Ми маємо достатньо приміщень і персоналу для того, щоби і їм забезпечити комфортне складання тестових завдань, – розповів заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Що ж до сходу України, то поки що ні Український центр оцінювання якості освіти, ні Донецький регіональний центр не робили жодних заяв щодо неможливості проведення ЗНО на територіях, де здійснюється антитерористична операція. На сайті Українського центру повідомляють: "…ми наполегливо працюємо над різними варіантами організації тестування для абітурієнтів, які проживають на вказаних територіях, для того, щоб їм було створено належні умови для проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідний варіант проведення зовнішнього незалежного оцінювання буде запропоновано залежно від розвитку ситуації. На сьогодні підстав для ініціювання рішення щодо відміни зовнішнього незалежного оцінювання для абітурієнтів, які проживають на територіях, де проводиться АТО, не вбачаємо."

Проте за повідомленнями центру, до них надходять звернення від самих абітурієнтів Донеччини і Луганщини, в яких просять складати ЗНО на території інших областей України.

Ситуація складна дійсно, і я думаю, що Український центр і Міністерство освіти приймуть правильні рішення. Ніхто ризикувати здоров'ям і життям дітей, звичайно, не буде. Я думаю, до того часу, поки буде тестування, а це ще лишилося буквально три тижні,  то сподіваємося, що ситуація буде покращуватися. Якщо не вдасться в окремих пунктах проводити тестування, то будемо діяти за сценарієм Криму, – каже Юрій Шайнюк.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here