додому духовність 12 липня на Петра і Павла, провідують рідних та пригощають їх рибними...

12 липня на Петра і Павла, провідують рідних та пригощають їх рибними стравами

472

Сьогодні християни відзначають День Святих апостолів Петра і Павла. Сьогодні ж – закінчується Петрівський піст. За традицією, цього дня слід відвідувати рідних та друзів, пригощати їх рибними стравами. До свята господині завжди прибирали садибу, пiдбiлювали та пiдфарбовували хату, вiшали чистi рушники.

Основоположник християнської церкви Апостол Петро, брат Андрія Первозванного, був одним із перших і найближчих учнів Христа. Саме він першим з апостолів дізнався про Воскресіння Ісуса, після чого почав проповідувати християнство в Сирії, Африці, Іспанії та Римі. З його слів, як говорить притча, святий Марк написав Євангіліє. Апостол Петро був страчений за наказом Нерона в Римі.

Протоієрей Олексій Головацький, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці у Тернополі: "Все своє життя, за той гріх, що він зрадив Христа, він хотів померти як Христос – на Хресті, але він казав, що він навіть такої смерті не достойний, як в Господа, і його розп'яли вниз головою, такою мученицькою смертю він закінчив земне життя, але знаємо, що потім саме через шестя Христове понад три тисячі людей через Петра увірували, прийняли духа святого".

Не менш трагічною була і смерть апостола Павла. Він народився в сім'ї знатних батьків і спочатку був прихильником фарисеїв, та, за легендою, по дорозі в Дамаск його осліпило незвичне світло і почув він голос Ісуса Христа, який показав йому шлях до істини. Після цього Павло прийняв хрещення.

Протоієрей Олексій Головацький, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці у Тернополі: "Давши йому сліпоту духовну, а після хрещення він отримав зцілення і фізичної сліпоти, і зцілення від духовної сліпоти. І він вважається одним з тих апостолів, які найбільше прислужились церкві. Ми знаємо, що він найбільше написав послань церковних, якими церква користується вже більш як дві тисячі років. І це свято має велике значеннея, бо через цих апостолів ми отримали приклад і настанови як нам жити".

Свято Петра і Павла співпадало з початком жнив. Відзначають цей день і рибалки, адже саме за риболовлею Павла вперше застав Христос. Чимало тернополян, аби вшанувати Святих апостолів Петра і Павла, сьогодні відвідали святкові Богослужіння.