додому здоров'я Відбувся марш жінок проти раку молочної залози

Відбувся марш жінок проти раку молочної залози

755

Більше мільйона випадків раку молочної залози щороку реєструють у світі: 180 тисяч – у Європі, 130 тисяч – у США, 16 тисяч – в Україні. Це найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Кожні 35-37 хвилин у нашій країні виявляють новий випадок раку молочної залози і щогодини від цієї хвороби жінка помирає. Рівень захворюваності за останні 40 років зріс більше, як утричі. Сьогодні у Тернополі відбувся марш жінок проти раку молочної залози. Вони стверджують: "Рак грудей – не вирок, але не зволікай!"

Зустрівши цих жінок на вулиці, важко здогадатися, що їм довелось пережити. Сьогодні вони усміхнені, сповнені енергії і оптимізму, хоча в руках тримають транспарант зі страшним словом "рак". Це не вирок, не смерть, наголошують жінки з Тернопільської обласної організації "Донна".  А на вулицю вийшли аби розповісти усім: рання діагностика може врятувати життя.

Марія Линда, голова правління по реабілітації онкохворих жінок ТОГО жінок-інвалідів "Донна": "Онкологія. Вона помолоділа. Вона поширіла. І ми хочемо привернути населення Тернопільщини. Щоб зберегти жінці здоров'я і щоб вона могла хоча би один раз в рік відвідувати мамолога і онколога".

Себе треба любити і берегти, наголошують у громадській організації "Донна". І не варто відкладати візит до лікаря. Лариса Блінова  – одна із жінок яка стверджує, що рак – не вирок. Вона пережила уже дві операції. 22 роки тому Ларисі Дмитрівні поставили діагноз – рак молочної залози.

Лариса Блінова, член ТОГО жінок-інвалідів "Донна": "Від моменту, як виявили у мене цю хворобу, пройшло трохи більше року. Бо я відразу звернулася до цілителів, пробувала народні методи, але потім вирішила – таки лікар і все. Зробила своєчасно операцію. І, може, тільки завдяки цьому я живу. І раджу жінкам не затягувати, а своєчасно хоч раз на півроку проходити консультацію у мамолога".

Лариса Блінова каже, пережила багато не тільки фізично, але і психологічно. Вийти з депреії допомогли рідні. Лариса Дмитрівна згадує, розуміла, що має жити заради своїх дітей. Сьогодні підтримку, розуміння жінки з діагнозом "рак грудей" отримати можуть у громадській організації "Донна".  Приходити потрібно у 412 кабінет  готелю "Тернопіль".

Марія Линда, голова правління по реабілітації онкохворих жінок ТОГО жінок-інвалідів "Донна": "Жінка, яка перенесла онкологічну операцію, то ми їй допомагаємо, забезпечуємо безоплатно протезами молочної залози, бо вона пережила онкологічну операцію, і білизною безоплатно, і лімфорукавом. А ще ми відвідуємо жінок на дому, надаємо їм психологічну підтримку, бо жінки дуже психологічно подавлені. Вони не можуть змиритися з такою великою проблемою онкології, як втрата молочної залози".

20 жовтня у Всесвітній день боротьби з раком грудей у столиці на майдані Незалежності відбудеться всеукраїнський марш жінок. Учасниці ж сьогоднішнього маршу кажуть, нехай знають усі про небезпеку і подбають про своє здоров'я:

Галина Навроцька, член ТОГО жінок-інвалідів "Донна": "Всі діти хочуть, щоб у них були здорові мами. Всі чоловіки хочуть, щоб у них були здорові дружини. Всі мами хочуть, щоб діти були здорові. Тому дуже важливо піклуватися про своє здоров'я і продовжувати жити, радіти кожному дню, який посилає Бог нам".