Живопис, графіку та прикладне мистецтво молодих майстрів виставили у Тернопільському обласному художньому музеї. 4 вересня там відкрили виставку робіт студентів тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Така експозиція у музеї є щорічною та традиційною і дозволяє побачити як розвивається тернопільська художня школа.
Серед авторів робіт – і ті, хто вже закінчив університет, і випускники, і студенти молодших курсів. Тут – розпис на склі та шовку, гобелени, ляльки-мотанки, живопис, графіка, вироби з глини, писанки, предмети дизайну інтер'єру. Кожна робота вимагала чимало зусиль, натхення та праці. Над своєю "Сорочинською ярмаркою" Оксана Іванів працювала рік, кожного дня створюючи нові образи.
Оксана Іванів, студентка 5 курсу ТНПУ ім. В. Гнатюка: "Знаєте, бувало, я починала робити жіночку, а в мене в кінці виходила дитина. Бували різні ситуації. Але, в принципі, емоції виходили вже потім. Я починала ліпити з тулубу і вже потім придумувала хто це буде. Так в мене виходило. І я потім думала: о, його певно треба зробити дуже веселим, або якусь бабцю, шо співає".
У кожну роботу, розповідають студенти, вкаладали безліч часу та душу, тому і результатом задоволені. У своєму "Зимовому вертепі" Зоряна Фільова хотіла показати традиції та культуру Поділля, звідки і сама родом. Аби зробити ось таку ляльку-мотанку, розповідає секрети давніх майстринь, потрібно мати особливий настрій.
Зоряна Фільова, студентка 5 курсу ТНПУ ім. В. Гнатюка: "Я не могла їх отак просто стати й зробити, бо це буде негарно, не буде получатись. А коли я починала якось так підготовлено до того, перед тим була обов'язково молитва, без молитви я не починала кожну ляльку робити".
Багато їх вихованців, пригадують викладачі університету, до вступу у ВУЗ не мали ніякої художньої освіти. Проте зараз вже можна говорити про наявність у Тернополі власної художньої школи, відмінної від інших у Західному регіоні.
Оксана Дячук, завідувач кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики викладання: "Наш університет має надзвичайно потужну комп'ютерну базу, ми, звичайно, тут не представили зразки комп'ютерного дизайну. Але наші художники відрізняються тим, що вони – сучасні художники. Як ви бачите, ніхто живопису не відміняв, не відміняв пензлика, олівця і інших технік художніх. Але наші художники досконало володіють комп'ютерною графікою. І цим відрізняються від художників інших вузів західного регіону".
Діятиме виставка студентських робіт у художньому музеї Тернополя до 30 вересня.