У школах Тернопільщини активно готуються до початку нового навчального року. Фінансування традиційно бракує, відтак класи ремонтують переважно за спонсорські та батьківські гроші. У селі Чернихівці Збаразького району приймати школярів практично готові, залишилось виконати незначні підготовчі роботи та встановити нові меблі у шкільній їдальні.
Коли з'явилась перша школа у Чернихівцях, достеменно не відомо, наймовірніше – ще у 18 столітті. Згодом чернихівчани здобували освіту в домі дяка.
Любов Добровольська, директор ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Чернихівці Збаразького району: "Вона була розташована спочатку в хаті дяка, а пізніше вже будували будинок шкільний на два класи, і для вчителя. А в 1969 році почалось будівництво нового приміщення школи і в 71 році його здали в експлуатацію".
Наталія Гураль, місцева мешканка і вихованка школи, згадує: у тридцятих роках минулого століття заклад став чотирикласним, тут навчалось понад двісті тридцять учнів. У 1991 школа стала 9-річною, а через кілька років заклад реорганізували у загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, розповідає її директор Любов Добровольська. Нині у школі працює 27 учителів та здобуває освіту 128 учнів.
Любов Добровольська, директор ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Чернихівці Збаразького району: "Порівняно мало з тим попереднім періодом, але йде тенденція до збільшення учнів в класах, вже навіть по 16-18 учнів в класах, надіємось, що буде більше"
Хибною, вважає Любов Добровольська, є думка, що здобута в селі освіта не зрівняється з навчанням у великому місті. Чернихівецька школа та її випускники – цьому яскраве підтвердження.
Любов Добровольська, директор ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Чернихівці Збаразького району: "Той, хто хоче навчатись, то, звичайно, і в сільській школі повноцінно. Випускники наші успішно навчаються у багатьох вузах України і навіть наші діти за кордоном навчались, це і Польща – 3 випускники, Румунія, і навіть наша випускниця виграла тендер і навчалась в Японії, а нині працює в Києві перекладачем. Як бачите, можна і в селі здобувати освіту повноцінно, і ми пишаємось тим, що наші випускники досягають таких результатів".
Нині в Чернихівецькій школі активно готуються до нового навчального року. Грошей на ремонт традиційно бракує.
Марія Кипибіда, сільський голова с.Чернихівці Збаразького району: "Зараз все впирається в фінансування. Задумів є багато, але не все можна виконати, хотілося б зробити більше".
Шкільні класи ремонтують за благодійну допомогу та внески батьків. Бюджетне фінансування мізерне, каже Любов Добровольська, залишається сподіватись на розуміння меценатів.
Любов Добровольська, директор ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Чернихівці Збаразького району: "Дуже багато батьківської допомоги, батьки не тільки коштами, але й своєю працею допомогають. Щоб діти навчались в чистих і затишних класах. Надіємось, що наші місцеві фермери нам пообіцяли поміняти меблі в нашій шкільній їдальні, бо ті вже виходять з ладу. То надіємось, що вже на 1 вересня будуть нові меблі".