додому освіта Сертифікати про закінчення “Школи молодої еліти” отримали 19 юних і активних тернополян

Сертифікати про закінчення “Школи молодої еліти” отримали 19 юних і активних тернополян

577

Тернопіль має молоду еліту. Сертифікати про закінчення нетрадиційного освітнього проекту "Школа молодої еліти" отримали дев'ятнадцять юних і активних тернополян. Протягом року вони набували досвіду із реалізації своїх ідей, які можуть принести користь не лише особисту, а й працювати на громаду міста. Тепер впродовж року вони спробують втілити у життя напрацьовані під час навчання проекти.

Проект "Школа молодої еліти" у липні дві тисячі дванадцятого року започаткували активісти Тернопільської молодіжної організації "Пласт". Навчалися, крім самих пластунів, учні кількох загальноосвітніх шкіл міста. Керівник проекту Любомир Шимків каже: предметом навчання були життєво важливі речі, про які не йдеться у шкільних та університетських програмах. За основу у "Школі молодої еліти" взяли концепцію видатного українського науковця Богдана Гаврилишина про ідеальну державу.

Любомир Шимків, куратор “Школи молодої еліти”: "Ми вивчали економічну сферу, політичну, соціальну і екологічну. Тобто хлопці і дівчата мали можливість якби брати, досліджувати ті країни, які, на думку Богдана Гаврилишина, справді є такими, що на них можна рівнятися. Тобто це були Сінгапур, Японія, Норвегія і Канада".

Андрій Дяків, випускник “Школи молодої еліти”: "Я вважающо, це досить великий досвід, досвід певної роботи, тому що треба аналізувати, треба виявляти якісь плюси цієї країни, мінуси, тобто знати, як представити її і як досягнути певної мети".

Навчання у "Школі молодої еліти" проводили спеціально запрошені тренери – це тернополяни, які самі вже досягли успіху.

Любомир Шимків, куратор “Школи молодої еліти”: "В нас було десь шістнадцять людей, які за рік були там. Наприклад, це був Михайло Окаринський, Святослав Липовецький, Іван Сорокаліт, Тарас Гребеняк, тобто ми старалися залучати людей з різних сфер, як підприємців так і політологів, громадських діячів, молодіжних діячів і в нас вийшла така хороша команда".

Протягом року учнів “Школи молодої еліти” навчали писати бізнес-плани, перетворювати свої ідеї у придатні до реалізації проекти, що приносили б користь Тернополю.

Оксана Липова, випускниця “Школи молодої еліти”: "Ідея моєї команди була така, щоб створити для людей, для пересічних людей міста, створити такі маленькі арт-фестивалі, щось таке, арт-майстер-класи на протязі літнього періоду, куди б вони могли приходити щотижня і їх би навчали різних українських ремесел, також танців і співів".

Випускники "Школи молодої еліти" отримали відповідні сертифікати.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Сподіваюсь, що ті знання, які ви отримали, ви зможете використати не тільки для себе, а це буде для вас певним поштовхом, щоб краще використовувати ваш потенціал, вашу енергію і для розвитку міста, тому що, власне, ви і є те покоління, на мою думку, яке зможе змінити і нашу Україну, і цей світ".

Уже з вересня "Школи молодої еліти" в Тернополі почне набір нових учнів.