додому здоров'я 29 випадків хвороби Лайма зареєстрували у Тернополі від початку цього року

29 випадків хвороби Лайма зареєстрували у Тернополі від початку цього року

558

Епідеміологи б'ють на сполох, адже це багато, порівняно з 2012, коли за рік було зареєстровано 24 випадки хвороби Лайма. Зростання захворюваності у міській санепідстанції пояснюють відсутністю профілактики. Хімічну обробку зелених зон від цих комах, а це найефективніший метод боротьби з кліщами, цього року ніхто не проводив.

Від початку року лише у медичні заклади міста звернулось 385 зі скаргами на укуси кліщів. З них – у 29 виявили хворобу Лайма. Це захворювання дуже підступне і на початку від перебігу звичайної застуди майже не відрізняється, кажуть епідеміологи. У хворого з'являється лихоманка, підвищується температура, болить горло і тече з носа. Тому зазвичай люди починають лікувати грип.
Богдана КОЗЯР, завідувач епідвідділу Тернопільської міської санітарно-епідеміологічної станції: "Хвороба Лайма – це є важке захворювання, особливо небезпечне, яке приводить до інвалідизації. Проблема в тому, що вона не завжди проявляється в перші дні, вона може появитись через 10 і більше років. Якщо відразу появилося, то це простіше і це лікується. Поражається шкіра, поражаються суглоби, серцево-судинна система, нервова система".

 
 
Люди звертаються до кардіологів, ревматологів та дерматологів, а от до інфекціоністів – в останню чергу, і це найбільша помилка, кажуть медики, адже вчасно виявлена і пролікована хвороба Лайма – це запорука успішного видужання. А зростання кількості недужих на це захворювання у міській санепідстанції пояснюють відсутністю профілактики. Найефективніший метод – це обробляти зелені зони спеціальними препаратами, після цього кліщі з тих територій зникають практично стовідсотково. Цього року такі заходи ще не проводили.
Богдана КОЗЯР, завідувач епідвідділу Тернопільської міської санітарно-епідеміологічної станції:  "Минулого року в серпні місяці проводилися такі заходи в парках і після цих заходів, це у вересні, практично покусів кліщів у Тернополі не було, поодинокі випадки. А тепер із тих 385 випадків – 64 відсотки це покусані в місті Тернополі. Фактично це є вогнищеве захворювання хвороба Лайма і ми можемо з впевненістю сказати, що на жаль, місто Тернопіль є вогнищем, природним осередком хвороби Лайма".
Парків та інших місць масового відпочику, де є зелені насадження і які були б вільні від кліщів, у Тернополі практично нема. Тому, збираючись на прогулянку у ліс чи парк, не забувайте про закритий одяг та взуття. А повернувшись додому, детально себе огляньте. Якщо ви виявили кліща на тілі, то потрібно негайно звернутись за медичною допомогою і в разі необхідності пройти курс лікування.