13 людей, серед них одна дитина, втопилися на Тернопільщині цього року. Через спеку людей, які купаються у відкритих водоймах, побільшало, і одразу зросла кількість нещасних випадків, кажуть рятувальники. Статистика вперто констатує: понад 70% потопельників перед купанням вживали алкоголь, а 90% нещасних випадків трапилось у непристосованих для купання місцях.
Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Практично ще не було такого літа, а ми вже маємо з початку року 13 людей, які потонули. 10 числа в Кременецькому районі людина на хуторі потонула. Не знаю з якої причини, але нас навіть не викликали туди, а викликали пожежників, там громадянин сам собі зробив ставок, не знаю, що там був за ставок, бо пожежники відкачали половину того ставка і підняли труп людини 1957 року народження".
18 червня у ставку села Мухавка Чортківського району втопився 57-річний чоловік. Аби відпочинок біля води не закінчився трагічно, рятувальники вкотре закликають людей дотримуватись правил: не заходити у воду нетверезим, не стрибати у водойму, якщо глибина та стан дна невідомі, не організовувати у воді ігри, пов'язані з пірнанням та обмеженням рухів, не залишати у воді дітей без нагляду дорослих, не купатися в непристосованих для цього місцях.
Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Я хотів би звернутися до дорослих дітей, їх батьків: не купайтеся хаотично в невідведених місцях, не купайтеся в тих місцях, де немає людей. Купайтеся в тих місцях, де можна, де перевірено, де ми знаємо підводний рельєф".
На Тернопільщині є 7 рятувальних станцій – в Тернополі, Ланівцях, Борщеві, Гусятині, Заліщиках, Чорткові і Бережанах, проте єдиним паспортизованим місцем для відпочинку залишається "дальній пляж" на Тернопільському ставі.
Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Ми б хотіли звернутися до органів місцевого самоврядування – шановні, в області знаходиться більше тисячі ставків і озер, 26 водосхових, виконайте елементарні правила, Ви не порушите ні чинного законодавства, ні бюджетного законодавства, там чітко сказано, що ви повинні відводити місця масово відпочинку для населення. Заставте цих орендарів, в договорах яких не вказано, що вони мають обслуговувати ці місця масового відпочинку, що вони мають охороняти їх. Якщо б ми це практично зробили, то ми б мали 7 паспортизованих пляжів, там, де є охорона".