Панкреатити, холецистити, жовчекам'яна хвороба – у медиків післясвяткові жнива. Проте на лікарняні ліжка людей кладуть не лише щедрі святкові застілля, а й активна весняна робота. І свята, і праця – справа добра, кажуть лікарі. Проте застерігають: усе – в міру.
Василь Когут, пацієнт лікарні швидкої допомоги Тернополя: "На свята може забагато або чогось поганого з'їв. Зразу через днів 5 язва трісла… Був дуже гострий біль, зразу треба було робити операцію".
Операцію зробили малоінвазивну. Тепер про неї нагадує кілька отворів у животі. Згодом і вони заживуть. Тому пан Василь вже планує, як відновлюватиме власні сили.
Василь Когут, пацієнт лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Нормально вже. За три доби встав на ноги, ходжу. Завтра обіцяють нагодувати".
Після кількох приступів до лікарні швидкої допомоги Тернополя потрапила і тернополянка Ольга Горохівська. Проте причина цьому, каже, не лише свята.
Ольга Горохівська, пацієнтка лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Я пішла взагалі-то на фітнес, трохи пострибала. Хотіла зайнятись собою до літа і мені камінці зрухались. І почалось: приступ за приступом. А потім на свята ще щось з'їла не те".
Українцям вилазить боком їх же менталітет. Якщо святковий стіл не вгинається від наїдків, то свято, вважай, не вдалося. От тільки після цього доводиться обмежитись у споживання навіть звичних страв.
Ольга Горохівська, пацієнтка лікарні швидкої допомоги Тернополя: "- Тепер вже потрібно після операції.
– Чого вам не можна?
– Копченого, шашликів не можна, жареного, жирного".
Дмитро Осадчук, завідувач хірургічного відділення лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Це закономірно, коли на свята збільшується кількість пацієнтів з ускладненими формами жовчево-кам'яної і виразкової хвороби. В першому випадку ми стверджуємо за допомогою клінічних, лабораторних обстежень збільшення частоти гострих калькульозних холицеститів, ускладнення виразкової хвороби проявляється у формі шлунково-кишкових кровотеч".
А от Ганну Степанівну на лікарняне ліжко привело не переїдання, а перепрацювання – нагадало про себе хронічне захворювання. Пізня весна забрала в українців дорогоцінний для городних робіт час. Тепер доводиться надолужувати.
Ганна Степанівна, пацієнтка лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Це був піст, а я пощу. То я вважаю, що я нічого такого не їла… Бараболі вибирала, бо треба було садити. Трохи поносила. Мене завжди щось там боліло, але я цьому ніколи не надаю значення".
Так, кожен зі своїми болячками, лікарняні палати наповнюють все нові пацієнти.
Дмитро Осадчук, завідувач хірургічного відділення лікарні швидкої допомоги Тернополя: "В середньому в хірургічне відділення лікарні швидкої допомоги за тиждень поступає 100 пацієнтів. Велика частина з них оперується. Це близько 70%".
Навчена на власному досвіді, Ганна Степанівна застерігає молодь берегти здоров'я:
– Я його ніколи не берегла. Мені все здавалося, що я ніколи не буду хвора.
А молодий та активний львів'янин Василь додає до цього ще одне правило:
– Менше треба всього того їсти і пити на свята.