
На Тернопільщині триває посівна кампанія. Цьогоріч вона почалась майже на місяць пізніше, проте аграрії вже встигли посіяти ярі культури. Нині досівають кукурудзу та цукровий буряк, а далі візьмуться до сої. Крім того, доводиться пересівати озимину. На деяких ділянках полів посіви досі під водою. Як аграрії надолужують втрачений час, розповіли у корпорації "Агропродсервіс".
На Тернопільщині почалась посівна кампанія. Затяжна зима цьогоріч затримала її майже на місяць, проте провідні аграрії все ж надолужать втрачений час. До прикладу корпорація "Агропродсервіс" сьогодні обробляє 37 тисяч гектарів землі у дев'яти районах Тернопільської області та одному районі Івано-Франківської. Весняний посів цьогоріч почали лише тиждень тому, проте вдало.
– За цей період вдалося практично посіяти ранні ярі зернові. Тобто сьогодні в корпорації "Агропродсервіс" завершено посів ярого ячменю, завершено посів ярої пшениці, сьогодні ми вже перейшли за половину посіву цукрового буряка і практично приступили до посіву кукурудзи. Зараз ми знаходимось на полі, де розпочинається посів кукурудзи на зерно, – розповідає директор корпорації "Агропродсервіс" Андрій Баран.
У період посіву на полях корпорації цілодобово працює 100 одиниць техніки та 200 людей. Адже мають встигнути не лише посіяти заплановане, а й пересіяти те, що не зійшло. Цьогорічна зима таки далась взнаки. Загинула частина посівів озимих культур. Їх пересіють ярими та кукурудзою.
– Ярої пшениці ми дуже мало посіяли, в межах до 500 га в цілому по корпорації. Ми посіяли менше … ярого ячменю, бо пізні сроки. Акцент зроблений на кукурудзу і на сою. Тобто ми збільшуємо посівим кукурудзи, якої буде посіяно майже 10 тис. га, і сої, якої буде посіяно більше 4 тис. га, – каже Андрій Баран.
Зараз аграрії активно готують поля, відведені для посіву кукурудзи. Після цього візьмуться за сою. Одночасно приступають і до підживлення рослин. Якісними мінеральними добривами корпорація забезпечена. Дбають тут і про нові сорти насіння, і про оновлення технічного парку. Торік купили дві 24-рядкові сівалки. Щодоби кожна з них засіває кукурудзою до 150 гектарів землі. На черзі – купівля іншої сільськогосподарської техніки, в тому числі і зернозбиральних комбайнів. Спільні зусилля, переконані аграрії, не пропадуть. Тернопільщина буде з хлібом.