Фото з першої етнографічної виставки, яка відбулась на Тернопільщині можна буде впродовж тижня побачити у вікнах Тернопільського замку. Шукали світлини не лише в архівах та музеях Тернопільщини, а й Польщі.
ЧИТАТИ ЩЕ: 15 квітня – День визволення Тернополя
Заснування Тернополя – 15 квітня 1540 року пов'язують з будівництвом Тернопільського замку, бо саме в цей час король Сигізмунд І надав право на володіння територією сучасного міста та спорудження замку короному гетьманові Яну Тарновському. Спочатку замок створили як оборонну споруду, згодом з набуттям Магдебурського права він розвивався як центр на перехресті торгових шляхів.
Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Ми сподіваємося, що на святкування Дня міста в серпні до нас приїде делегація з Тарнова, яка обіцяє нам привезти документи про заснування міста. Далі ми хочемо офіційно зробити підписання угоди про побратимство з містом Тарновим, бо Тарновський був не тільки засновником Тернополя, а й Тарнава. Сьогодні замок – це головна споруда , яка є найбільш давньою, яка вистояла незважаючи на всі руйнування, які були, незважаючи на всі війни, які пройшли".
На іменини Тернопільський замок прикрасили світлинами з першої етнографічної виставки, яка відбулась на Тернопільщині.
ЧИТАТИ ЩЕ: В обласному архіві – виставка "Тернопіль. Сьогодення і минуле"
Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради: "Сам замок, який був свідком різних подій в різні епохи сьогодні говорить про інше, – подивіться на мене і зверніть увагу, що у вас в Тернополі відбувається подія світового значення, – сторіччя краєзнавчого музею. Сам факт Дня народження замку, відлік історії міста Тернополя він настільки символічний, що хотілось щоб не привертати увагу до самої будівлі замку, а привернути увагу замком до подій, які відбуваються сьогодні".
Ярослав Дрозд, Генеральний консул Республіки Польща у Львові: "Тернопільський замок я бачив не раз. Але сьогодні я його побачив в іншому вимірі – через фотографії людей, які тут колись жили і яких фотограф закарбувати. Можливо їх внуки-правнуки ходять цими вулицями, а таких фотографій не бачили".
Світлини з першої етнографічної виставки прикрашатимуть Тернопільський замок впродовж тижня.