Свої знання випробовуватимуть майбутні абітурієнти у суботу, 23 березня. В Україні проведуть пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Участь у тестуванні зможуть взяти ті, хто зареєструвався ще у листопаді минулого року. Пробне тестування – не безкоштовне. За його участь при реєстрації учасники сплатили 89 гривень. З собою на пункт тестування необхідно взяти документ, який засвідчує особу: паспорт або свідоцтво про народження, запрошення, яке потрібно роздрукувати з особистої сторінки, та квитанцію про оплату.
Пробне тестування проведуть у два етапи: 23 та 30 березня. У цю суботу, 23 березня, абітурієнти випробують свої сили з української мови і літератури, біології, фізики, російської мови, всесвітньої історії та з іноземної мови. На це тестування зареєструвалося понад 4,5 тисячі учасників. На Тернопільщині створили 20 пунктів тестування, 5 з них – в обласному центрі. Умови пробного тестування будуть максимально наближеними до тестування справжнього. Розпочнуть роботу учасники об 11 годині. Тож на пункт тестування організатори радять прийти хоча би за десять хвилин до початку.
– З собою можна мати лише дві або і більше ручок з чорною пастою. Можна мати, дозволяємо мати воду в прозорій пляшці. Інших додаткових засобів, такі як калькулятори, таблиці, довідники, то всім цим не дозволяється користуватися і вони будуть вилучені. Крім того не можна користуватися мобільними телефонами, – каже заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.
На зовнішньому незалежному оцінюванні 2012, минулого року, вперше застосували металошукач. На пробному тестуванні металодетектор теж застосують. Організатори зазначають, важливо саме на пробному тестуванні психологічно підготувати учасників, аби потім на тестуванні справжньому не було ніяких несподіванок. Після завершення пробного ЗНО кожен учасник отримає тестовий зошит та бланк з правильними відповідями. Тож зможуть самостійно визначити свої результати. До пробного тестування слід віднестись серйозно, закликають організатори ЗНО майбутніх абітурієнтів.
– Для того вони і заплатили 89 гривень для того,щоб побачити реально, скористатися завданнями і побачити ті норми часу, які відводяться на тестування і свої сили розприділити так рівномірно, щоби максимально виконати всі завдання. Рекомендуємо максимально використати час і ті гроші, які оплачені для того, щоб пройти генеральну репетицію до основної сесії тестування, – радить Юрій Шайнюк.