додому надзвичайне Підтоплення Тернопільщині поки що не загрожує

Підтоплення Тернопільщині поки що не загрожує

743

Підтоплення Тернопільщині поки що не загрожує – такого висновку дійшли члени обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Якщо ж виникатимуть проблеми, домовились оперативно їх вирішувати, а надзвичайних ситуацій уникати. Представники відповідних служб вже розділили обов'язки і до весняного льодоходу, кажуть, готові.

При активному таненні снігу на середніх і малих річках підтоплення може залежати від кількох факторів. Зокрема, від додаткового підпору води через захаращеність русел річок, залпових скидів з водосховищ та проривів дамб. Найбільші збитки паводок приносить в басейні річки Дністер, а це Монастириський, Заліщицький, Бучацький та Борщівський райони та  Кременецький і Збаразький райони в басейні річки Горинь.

Ігор Греса, начальник відділу цивільного захисту Територіального управління МНС України в Тернопільській області: "Внаслідок повені і дощових паводків на території області  в зону підтоплення загальною площею біля 30 тисяч гектар може потрапити понад 50 населених пунктів із населенням 3,5 тисячі чоловік. Все населення на час проходження паводку, чи повені евакуйовується в межах населених пунктів".

Проблема в тому, що майже всі гідротехнічні споруди і дамби водосховищ потребують ремонту, а організація очистки водовідведення міліоративних каналів і русел річок для забезпечення пропускної спроможності на низькому рівні, служби цивільного захисту та місцеве населення до робіт залучаються неактивно. Та попри це, в обласному гідрометеоцентрі та управлінні водних ресурсів запевняють: протистояти можливим паводкам та підтопленням готові.

Степан Софінський, начальник Тернопільського обласного центру з гідрометеорології: "Спеціалістами центру та гідрологами станції "Чортків" надаються консультації зацікавленим службам. Засоби вимірювальної техніки пройшли  в 2012 році пройшли повірку, згідно з затверджених графіків в держстандартах. В жовтні та грудні 2012 року проведені інструктажі з охорони праці та техніки безпеки при виконанні гідрологічних робіт на водних об'єктах з гідрометспостерігачами. Обов'язкові човни пройшли техогляд і знаходяться в робочому стані. Всі гідрологічні пости оснащені мобільними телефонами, що при необхідності дозволяє безпосередньо спілкуватися зі спостерігачами постів".

Тарас Капуста, начальник Тернопільського обласного управління водних ресурсів: "В міжрайонних управліннях водних господарств облводресурсів створено  аварійні бригади, які укомплектовані всім необхідним. На даний час є аварійний запас матеріалів на суму 250 тисяч гривень. Постійно діє система спостереження на водно-господарських об'єктах, проводяться заходи по дотриманню режимів роботи водно-господарських систем".

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Не від річок ми завжди отримуємо повінь, а від нашої безвідповідальності  і безгосподарності, сміття складається, накопичується і цей талий замерзлий сніг, він створює греблі, дамби, мінідамби, греблі, які приводять до підтоплення. Я звертаю на це увагу".

На засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки затвердили склад оперативного штабу з координації дій з проведення заходів та мінімізації можливих негативних наслідків, пов'язаних із пропуском льлодоходу, підтоплень та паводків у 2013 році.