додому здоров'я Медики Тернопільщини просять як найшвидше прийняти бюджет області на 2013 рік

Медики Тернопільщини просять як найшвидше прийняти бюджет області на 2013 рік

695

Медики Тернопільщини просять як найшвидше прийняти бюджет області на 2013 рік. Відповідне звернення до депутатів Тернопільської обласної ради прийняли на колегії управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації. З 1 січня в Україні діє закон, яким передбачене фінансування швидкої екстренної медичної допомоги з обласного бюджету. Відтак, аби швидка допомога працювала повноцінно, кажуть медики, потрібні гроші.

Якщо до 1 січня гроші на утримання швидкої екстренної медичної допомоги виділяли з місцевих та районних бюджетів, то тепер швидка має фінансуватися з обласного бюджету. Який депутати на 2013 рік з кількох спроб так і не прийняли.

Лідія Чайковська, перший заступник начальника головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Неприйняття бюджету дуже прикрий випадок, але ми не можемо залишити населення без необхідної медичної допомоги. Якщо хронічні хворі ще можуть почекати з прийомом медикаментів, то виклики швидкої, це екстренні випадки, це є гостра патологія і безумовно вона буде забезпечуватися кваліфікованими працівниками".

Ганна Мончак, заступник головного лікаря з лікувальної роботи Тернопільського комунального центру швидкої медичної допомоги: "Ми виконуємо всі ті функції, що й виконували, тож нічого такого в нас поки немає. Виїжджаємо, як виїжджали, в тому числі і до хронічних пацієнтів".

У перспективі на Тернопільщині планують створити центр екстренної медичної допомоги. Там має бути потужня диспетчерська служба, з системою GPS, яка слідкуватиме за місцем знаходження кожного авто швидкої, змінять також номера викликів: на екстрені та неекстрені залежно від стану пацієнта  – 112 або 103 .

Лідія Чайковська, перший заступник начальника головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Це має відбутися, ми плануємо в цьому році, але не в першій половині, тому що для створення такої потужної диспетчерської системи, яка буде охоплювати всю область треба багато грошей. На жаль, з обласного бюджету, власними силами ми таких грошей не маємо. Тому ми звернулися до Міністерства охорони здоров'я України, щоб в нас включили у фінансування за централізованою державною системою і отримали на це згоду".

Наразі ж мешканці Тернопільщини продовжують звертатися за допомогою медиків традиційно за номером телефону: 103.