Україна переходить на зимовий час. Традиційно це відбудеться в останню неділю жовтня. У ніч з 27 на 28 жовтня 2018 року, а точніше, о 4 ранку стрілки годинників потрібно перевести на годину назад.
Чому переводять час?
Перехід на літній і зимовий час вперше ввели у Великобританії в 1908 році для економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. В СРСР почали переводити стрілки годинника вперше тільки в 1981 році.
Після розвалу СРСР, в 1996 році Кабмін ухвалив постанову про те, що переведення часу на зимовий в Україні традиційно пройде в ніч на останню неділю жовтня, тобто 28 жовтня о 04:00 ранку. “Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого годинного поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3:00 на 1:00 вперед і в останню неділю жовтня о 4:00 на 1:00 назад”, – сказано в документі.
Для чого Україна переходить на зимовий час
Все просто – Україна переходить на зимовий час для більш ефективного використання світлового дня та економії електроенергії.
Періодично виникають дискусії про доцільність переведення годинників. У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, але під тиском громадськості цю постанову було скасовано.
У вересні 2018 року в Україні йшли розмови про скасування повернення на зимовий час. Мінекономрозвитку допускало таку можливість, однак таке рішення поки так і не було прийнято.