додому Новини Як боротись з поліомієлітом – небезпечним захворюванням, яке найчастіше вражає дітей

Як боротись з поліомієлітом – небезпечним захворюванням, яке найчастіше вражає дітей

1376

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, одним із небезпечних захворювань, яке найчастіше вражає дітей. Ліків від поліомієліту – не існує. Запобігти ховробі вдається завдяки вакцинуванню. У Міністерстві охорони здоров’я України кажуть, щоб маленькі українці були в безпеці – рівень вакцинації має бути як мінімум 95%.

Поліомієліт вражає нервову систему. Захворіти може кожна невакцинова людина, проте у найбільшій небезпеці діти віком до 5 років. Вірус хвороби може паралізувати тіло, або навіть забрати життя дитини, всього лише за кілька годин.

– Дитинка граючись не помивши руки, з’ївши недостатньо помиті фрукти чи овочі, може отримати цей вірус. Як правило, розвивається кишкова інфекція, але в значної частини дітей біля 40% може мати ускладнення у вигляді, власне, розвитку поліемеліту, – розповідає лікар-імунолог Наталія Галіяш.

Ліків від поліомієліту – не існує. Захистити здоров’я дітей від хвороби, зазначають фахівці, може лише вакцинація.

– Щеплення проводяться в 2, 4 і 6 місяців. Перші дві ін’єкції ми робимо інактивованою поліовакциною. Інактивована поліовакцина не містить живих вірусів, тому є абсолютно безпечна для всіх дітей. Третя вакцинація в шість місяців проводиться оральною вакциною, яка містить живі клітинки. Це є капельки, які капаються в рот дитинці, – каже наталія Галіяш.

В подальшому проводиться курс вакцинації ще у шість та чотирнадцять років. Вакцинуючись, ми наближаємо час, коли поліоміеліт зникне назавжди.