Обмінятися досвідом та подивитись, чим живе Великогаївська громада, сюди приїхали кілька десятків сільських голів та керівників ОТГ з Чернівеччини. Їх візит відбувся у рамках проекту ПУЛЬС, який втілює Асоціація Міст України.
Великогаївська громада об’єднує 14 населених пунктів. Вони стали одним цілим близько двох із половиною років тому. Тоді ж і розпочались зміни, якими зараз можна пишатись. Відремонтовані дороги та спортивні майданчики, новий стадіон, оновлені або ж побудовані комунальні заклади.
Із маленького ФАПу у Великих Гаях має постати амбулаторія, яка обслуговавутиме половину населення громади. Роботи розпочались у листопаді минулого року. Зводять її за кошти державного фонду регіонального розвитку та власні – загальна вартість проекту – 10 мільйонів гривень. Вже до кінця літа двоповерхову будівлю планують добудувати. Тут прийматиме чотири сімейні лікарі, працюватиме штат медичних працівників.
Ще одна амбулаторія має постати у іншому населеному пункті Великогаївської громади – у Баворові. За сферу охорони здоров’я в ОТГ взялсь після того, як довели до ладу освіту. Хоч десь школи доводилось закривати, та все для того, аби діти могли навчатись у великих і просторих закладах.
Класи оснащені комп’ютерами, є фізичний, хімічний та біологічний класи з необхідним оснащенням. У це вклали майже 2 мільйони гривень. А у Великогаївський садок охоче водять дітей навіть з Тернополя. Його відкрили 5 років тому, зараз він заповнений вщент. У громаді діє також поліцейська станція, з’явилось пожежне депо. До дня незалежності у селі відкрииють адмінбудинок, де надаватимуть мешканцям громади різні види послуг. Та планів у громаді ще більше, аніж вже реалізованих проектів. Зокрема, серед таких Центр активних видів спорту.
Обмінятися досвідом та подивитись, чим живе Великогаївська громада, сюди приїхали кілька десятків сільських голів та керівників ОТГ з Чернівеччини. Кажуть, тут є на що подивитись та щось взяти для себе.
Захід відбувається в рамках проекту ПУЛЬС, який реалізує Асоціація Міст України вже впродовж 3 років. Основна його мета – допомога в процесі об’єднання громад, а вже створеним – в процесі роботи. Під час таких візитів вдається проемонструвати успіхи та переваги процесу об’єднання у діючих громадах, його перспективи та позитив.