Інфекційне відділення Золотопотіцької районної лікарні Бучацького району планують закрити. На його обслуговування не вистачає грошей, каже головний лікар. Мешканці 11 навколишніх сіл, які два роки тому утворили громаду, не згодні. Оббивають пороги, стукають у кабінети, всілякими методами намагаються зберегти відділення.
Пан Анатолій приїхав у Золотопотіцьку районну лікарну з села Новосілка Підгаєцького району. Розповідає, вночі у дитини піднялася температура до сорока градусів, підозрювали, що це кір. Спочатку поїхали у Бучацьку лікарню, проте там їх не прийняли. Тому довелось їхати у Золотопотіцьку.
–Бучач не приймає, Підгайці не приймають, де ми мали звертатись? В Березовицю? Нам ліпше сюди звернутись. Зараз ви ще закриєте цю лікарню, то ми де маємо звертатись, а ми ще маємо 2 дітей маленьких, – скаржиться пацієнт Золотопотіцької лікарні АНАТОЛІЙ ЩУР.
В інших лікарнях не можуть приймати інфекційних хворих, бо не мають боксованих палат. Вони є лише у Золотопотіцькій районній лікарні та Тернополі, кажуть медики.
-Ми вважаємо, що наше відділення підлягає усім назазам МОЗ України, по 19 наказі, де є боксовані палати, і відповідає, щоб приймати хворих зі всіма кишковими, повітряно-крапельними і так далі. Там де є боксовані палати там є туалет, щоб людина не виходила в загальний туалет, – каже медсестра інфекційного відділу Золотопотіцької комунальної районної лікарні НАТАЛІЯ СТРАМИК.
Якщо інфекційне відділення закриють, хворим доведеться їхати до Бучача або Чорткова, а це сімнадцять або п’ятдесят п’ять кілометрів, скаржаться люди. Медики ж розводять руками, розповідають на утримання лікарні треба не менше тринадцяти мільйонів гривень. Проте цього року вони отримають трохи більше десяти мільйонів. До того ж, у лікарні висять борги за газ. Тому, прийняли рішення закрити інфекційне відділення, яке, як і вся лікарня, на балансі районної ради, і відкрити, натомість, обласний хоспіс.
–В даний час, ми дали кошторисний запит на 13 мільйонів, по попередніх даних, нам планується передати 10 мільйонів 300. Ми маємо борги по енерго носіях ще з 16 року. У нас був суд. В даний час у мене біля 700 тисяч боргу за газ. Ми зверталися в управління, Обласну держадміністрацію. Нам прийшла відповідь у зв’язку з медичною реформою, які відділи пріоритетні- залишати, які не ефективні їх оптимізувати, – розповідає головний лікар Золотопотіцької комунальної районної лікарні ВАСИЛЬ ПОНТУС.
Питання інфекційного відділення тягнеться декілька років, кажуть пацієнти лікарні. Нещодавно на сесії Бучацької районної ради більшість депутатів проголосували за закриття цього відділення. Проте і люди і деякі депутати із цим не згідні, тому, у вівторок його ще раз обговорюватимуть у стінах районої ради.