додому благоустрій Забруднені болотом дороги – наслідки роботи аграріїв

Забруднені болотом дороги – наслідки роботи аграріїв

1615

Забруднені болотом дороги – всім відомі наслідки роботи аграріїв, які активно вивозять буряки з полів досі. Таке явище на сьогодні не нове як по Україні, так і на Тернопільщині, яка серед лідерів бурякової галузі. Так відбувається вже протягом усього сезону збирання цукрових буряків і , схоже, не припиняється. Цього разу до нас звернулися люди, які мешкають у Тернопільському районі.

Замість снігу у грудні – болото під ногами. Проте не від погодніх умов, а від роботи  аграріїв, які  активно вивозять буряки зі своїх полів. Буквально у болоті знаходиться і дорожній шлях у Тернопільському районі.  Розгнівані мешканці показали нам цю ділянку. Розповідають, що така  ситуація триває від осень, коли розпочався період збирання буряків. Навіть автобуси відмовляють дітей возити до школи.

-Була дорога ше нормальна. Люди самі підсипали дороги. Нам сільська рада там виділяла відсіви, люди згуртовувалися і брали шуфлі, хто мотоблоком, хто трактором розвозили цей щебень і засипали ями. А тепер, коли почали буряк возити, знищили нам дорогу чисто, – розповідає мешканець села АНДРІЙ КОЦЮБА.

 

Люди кажуть, що зверталися до вищих структур аби припинити таку ситуацію.

-В поліцію теж зверталися. Ми були в поліції, вони сказали, що наказувати. Наказувати кого, водіїв. Але це ж не водіїв треба наказувати, а наказувати тих, хто заробляє на цій дорозі, і на цьому полі. Напевно те поле не варту скільки та дорога в даний момент, – каже мешканець села ОРЕСТ КОЦЮБА.

Загалом штраф за забруднення доріг для водіїв, порушення яких виявить поліція становить 340 гривень, якщо посадова особа, то 510. Однак вантажівки цукрових буряків щоденно курсують шляхом цим шляхом при n-кількості тонн вантажу.

-Напевно ми таке миролюбиве село, що ми якось думали вони будуть нормально поступати. Ну.. мороз,  було тепло, треба було тепло возити. Їм ніхто нічо не казав, коли вони возили першу площу. Нормально, ніби вивезли, но правда зворали все, до самої дороги. Ну то вже інше питання. Але ніхто до них нічого не мав претензій. Я розумію, що це їхні затрати, але хто буде компенсувати нам цю дорогу, – розповідає мешканець села ОРЕСТ КОЦЮБА.

На такій дорозі не те що ходити, але й їздити  важко. Орест Сорока – водій. Багато часу чоловік проводить за кермом, чого вимагає від нього професія. З такою ситуацією зустрічається вперше.

-Я сам дальнобойщик. І об’їздив почті всю Європу. Но такого, такого я перший раз в житті бачу таку дорогу. І таке страхіття. Ту дорогу наші, батькі, предки, наші тяжкими силами виборювали, щоб мали ми доступ до обласного центру. А зараз, за такий короткий час, все знищено, – каже мешканець села ОРЕСТ КОЦЮБА.

Відповідно під час їзди водям на такому дорожньому шляху доводиться зменшувати швидкість, аби уникнути аварійних ситуацій.

-Канєшно, до 10 км, 15 км, бо неможливо їхати. 

У сезон вивозу буряку дороги контролювали громадські активісти.  Працівники правоохоронних органів також зверталися до аграріїв та фермерів, аби під час збору цукрового буряку автомобілі на дороги виїжджали чистими. Фахівці  вирішували, як зарадити ситуації. Попри те представники поліції розповідали, що не має жодного району, в якому фактів порушень не виявили б. У  поліції переконані, що якби покарання було значно більшим, то і порушень таких не було б. Департамент агропромислового розвитку звернувся до сільгоспвиробників, до поліції з проханням контролювати ситуацію. Дорожники пропонували варіанти вирішення проблеми.

– Краще десь при вивезенні цього буряка з даного місця зробити метрів 50 дороги в твердому покритті, тобто в білому варіанті. Може бути щебінь любої фракції. І коли машина виїжджає, перед тим як виїжджати на дорогу просту бочку з водою та керхелем і просто мити колеса, – каже перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Тернопільській області ВОЛОДИМИР ХЕМІЙ. 

У 21 столітті, коли існує сучасна техніка, має бути і сучасний підхід до вирішення проблеми і відповідальне підприємництво. Уже під вечір після нашого приїзду забрудену ділянку очистила спеціальна машина, оснащена водою і щітками.