додому духовність Стрічку «Ті, що вірні» – історію заборони і легалізації УГКЦ – покажуть...

Стрічку «Ті, що вірні» – історію заборони і легалізації УГКЦ – покажуть у Тернополі

796

vlcsnap-2016-04-06-10h41m29s060Стрічку «Ті, що вірні» – історію заборони і легалізації української греко-католицької церкви – покажуть у Тернополі в п’ятницю, 8 квітня. Вхід безкоштовний для усіх охочих. На зустрічі будуть режисер фільму Валентин Дігтяренко та знімальна група.

Фільм «Ті, що вірні» розповідає про те, як після насильної ліквідації у 1946 році вірні Української греко-католицької церкви протягом 43 років зберігали свою віру у підпіллі.

– 70 років тому далекого 1946 року відбувся сумнозвісний Львівський псевдособор, під час якого, фактично, була насильницьки проголошена унія, тобто приєднання нашої церкви греко-католицької до російської православної церкви. І після цього наша церква пішла у підпілля, тобто катакомбне існування. Наші єпископи не прийняли це, їх не було на псевдособорі. Так почався тернистий шлях нашої церкви, – розповідає прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин.

Герої стрічки, які творили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їх долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи. У фільмі використані маловідомі архівні фільми, фотографії та спогади учасників багатьох подій 80-х років, які привели Українську греко-католицьку церкву до відродження. Зйомки проводились в Україні, Польщі та Росії.


– Опрацьована направду велика кількість матеріалів і залучена велика кількість коментарів тих людей, які боролися і хотіли легалізації нашої церкви. Ще багато з них живі. Власне, що цікаво, що журналісти, які працювали, вони брали як. Ті давні фотографії і намагалися розпізнати тих постатей, які на них є зображені і тоді також дослідити, чи вони ще живі, якщо живі – то вони шукали їх, їхали до них і брали ці свідчення, – каже отець Олег.

Стрічку «Ті, що вірні» – історію заборони і легалізації найбільш переслідуваної Церкви XX століття – представлять у Тернополі 8 квітня, у п’ятницю, у «Палаці кіно», що на вулиці Івана Франка. Початок о 19.00, вхід безкоштовний.