Кількість хворих на грип та ГРВІ на Тернопільщині зростає. Лише у понеділок, 25 січня, в області зафіксували 23 випадки грипу, 20 з яких – H1N1. Побільшало хворих і серед дітей. Якщо в другий тиждень січня їх кількість складала більше півтори тисячі, то тепер майже 4,5. Показник захворюваності перевищив епідпоріг майже в усіх районах Тернопільської області. Тим часом Міністерство охорони здоров’я України констатувало епідемію грипу в країні. Епідеміологічний поріг перевищено у 18 областях. Тернопільщина – серед лідерів щодо захворюваності на грип.
Епідемічна ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ на Тернопільщині ускладнилась. За останній тиждень кількість хворих перевищила дев’ять з половиною тисяч, майже половина із них – діти. У санепідемслужбі кажуть, якби школярі вийшли на навчання – кількість хворих була б ще більшою.
– З 18 по 24 січня інтенсивний показник захворюваності склав 89,5% випадків на 10 тисяч населення. При епідемічному порозі 31,9% випадків. Тобто ми бачимо, що відмічається зростання показника захворюваності до епідпорогу в 2,8 рази. Зросла кількість захворілих серед дитячого населення в 2,6 рази до попереднього тижня. Наприклад серед дітей це 4308 дітей проти 1649. Так само зросла кількість школярів. Серед школярів в 2,8 рази, 2006 проти 709. Крім того показник захворюваності перевищив епідпоріг на 16 адміністративних територіях, це 15 районів і місто Тернопіль. Окрім того зросла кількість госпіталізованих за тиждень – 768 осіб і з них 52,7% становлять діти. І порівняно з попереднім тижнем ріст у три рази, – розповідає завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Марія Павельєва.
Лише за понеділок, 25 січня, в області підтверджено 23 випадки грипу, 20 із них це Н1N1. Така ситуація вважається неблагополучною. Для того, аби вберегти себе, епідеміологи радять уникати скупчень людей та носити одноразові маски, які потрібно змінювати кожних 2-3 години.
– Перш за все, уникати скупчення людей, щоб зменшити вірогідність контактів з хворими людьми. Користуватися одноразовими масками – це щоб захистити себе та оточуючих від зараження. Перш за все маски треба вдівати там де є певні скупчення людей. Регулярно провітрювати приміщення, робити вологе прибирання як в помешканнях так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси. Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – це для підвищення опірної здатності організму, – каже Марія Павельєва.
При перших ознаках захворювання не потрібно бігти в поліклініку, треба викликати лікаря додому. Він оцінить ситуацію, і скаже що вам потрібно робити далі. Тим часом епідеміологи прогнозують, що з наступного тижня кількість хворих поступово зменшуватиметься.
– В принципі за прогнозами ми думаємо, що все ж таки захворюваність на грип та ГРВІ ще на цьому тижні буде реєструватись на досить високих показниках, а вже під кінець тижня, і мабуть на наступний тиждень поступово буде зменшуватись кількість захворілих,- додає Марія Павельєва.