додому Головні Щонайменше 200 мільйонів гривень щороку могла б економити Тернопільщина на енергоносіях, кажуть...

Щонайменше 200 мільйонів гривень щороку могла б економити Тернопільщина на енергоносіях, кажуть польські експерти

883

vlcsnap-2014-11-13-11h39m41s249Щонайменше 200 мільйонів гривень щороку могла б економити Тернопільщина на енергоносіях, кажуть польські експерти. І це лише 10% від того, що витрачаємо нині. Перші кроки область вже робить, запевняють чиновники. Котельні переводять на альтернативні види палива. Поки що це дрова, торфобрикети, але в перспективі думають і про вітрову енергетику.

Ліміти, встановлені урядом для Тернопільщини – 30%. Це означає, що використати маємо на третину менше газу, ніж торік. Чиновники запевняють, опалювальний сезон почали вчасно і поки все вдається.

– Впродовж жовтня комунальною теплоенергетикою спожито на 87,2% газу, станом на 10.11.2014 підприємствами комунальної енергетики 214,9 тисяч кубічних метрів природнього газу, це 37,5 від встановленого обсягу споживання. Тобто ми, починаючи жовтень-листопад, економимо і доводимо до тих обсягів, які доведено урядовим дорученням, – розповідає заступник директора департаменту архітектури, ЖКГ, будівництва та енергозбереження ТОДА Марія Степанова.

– В ліміти ми доведені вкладаємось, дякуючи температурному режиму і тому, що ми з початку опалювального сезону працюємо на альтернативних видах палива, і десь на 15% за цей рахунок знижено споживання газу, – каже директор КП «Тернопільоблтеплокомуненерго» Владислав Горніцький.

Тепловики кажуть, добре, що старі резервні котли не викинули. Тепер вони основні.

– В цьому році ми 14 резервних котлів перевели на роботу на альтернативних видах палива, в основному це дрова, тріска і в 2 котельнях використовуєтся в цьому році фрезерний торф, – говорить Владислав Горницький.


Якщо будуть гроші, то на альтернативне опалення цьогоріч планують перевести ще 5 котлів. 5% економії дають замінені тепломережі, ще 10% цього місяця дозволяє економити тепла осінь. Проте, чи буде так взимку, адже головне і тривале похолодання – попереду. Обласні чиновники підрахували: за тепло, газ і електроенергію населення, установи і організації області щороку платять близько двох мільярдів гривень. А могли б суттєво економити.

– В нас постійний дієвий контакт з польськими, українськими експертами в плані енергозбереження. Вони всі нам говорять, що мінімальний відсоток скорочення споживання енергоресурсів, якого ми можемо досягти, це мінімум 10%, а максимальний поріг – 30%. 10% від 2 млрд – це 200 млн грн, це шалені гроші, які можна спрямувати на внутрішнє інвестування, – пояснив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра.

Наші гроші – всередині області, це і є основним поштовхом до модернізації системи теплопостачання, кажуть в ОДА. Високим результатом називають понад півсотні готових проектів і ще 40 об’єктів, які ще модернізують. Не буде проблем, кажуть, і з паливом. Торф везуть з Рівненщини, 7 тисяч кубів дров вже заготували, ще стільки ж готують.

– Ми сформували дуже тісний контакт з НАК “Нафтогаз”, на минулому тижні вони були в нас, ми відпрацьовуємо систему погашення боргів минулих періодів, яких в нас більше 50 млн. Є ряд проблем, але ми їх вирішуємо. Я думаю, що і зиму ми пройдем нормально, і на другий рік будемо мати підготовлену базу для енергозбереження, – каже Леонід Бицюра.